logo F1online.skF1online.sk

Rýchle správy

dnes 18:40

Ako by vyzerala prvá desiatka, keby každý poskladal do jedného kola svoje tri najlepšie sektory? Na čele by sa poradie nezmenilo, ale George Russell by poskočil z ôsmej priečky na štvrtú. Max Verstappen by jednu pozíciu stratil.

dnes 18:36

Fanúšikovia aerodynamiky si vychutnajú tento záber na podlahu McLarenu a jej deflektory.

dnes 18:34

“Dávam si na tento víkend úlohu. Budem pozornejšie sledovať Mercedes,” vyhlásil Helmut Marko pre ORF pred štartom druhého španielskeho tréningu. “Ich flexibilné predné krídlo je dôležitá téma. Musím mať istotu, že všetko je v súlade s pravidlami.”

dnes 16:36

Mercedes pre agentúru PA potvrdil, že skúmal pôvodcu mailu, ktorý dostali športoví novinári a redakcie, a všetky zistenia posunie polícii.

Viac detailov o “sabotáži” Lewisa Hamiltona, o ktorej sa v maili píše, sme priniesli v piatkovom článku.

dnes 16:35

Magazín Autosport tvrdí, že najväčšiu šancu na miesto v tíme Alpine má junior stajne Jack Doohan. “Bývalý člen akadémie Čou je spájaný so sedačkou, ale najväčším kandidátom je pravdepodobne Doohan. Austrálčana manažuje Flavio Briatore, ktorý sa v piatok stal poradcom tímu.”

dnes 16:30

Magazín Autosport priniesol analýzu diania na prestupovom trhu. Podľa ich informácií sa Mercedes nikam neponáhľa. Toto Wolff vraj stále čaká na Maxa Verstappena. “Ak sa nič neočakávané nestane, kokpit obsadí Andrea Kimi Antonelli. Toto Wolff si necháva otvorené dvere pre Verstappena, ktorý sa ešte definitívne nerozhodol, či opustí Christiana Hornera a Red Bull Racing. Verstappen sa rozhodne spolu s Helmutom Markom a teoreticky si môže počkať až na koniec sezóny.”

dnes 16:19

Max Verstappen nasadil v Španielsku štvrtý spaľovací motor, štvrté turbo, štvrté MGU-H a štvrté MGU-K. Charles Leclerc nasadil štvrté MGU-H. Každé ďalšie nasadenie nového z týchto komponentov sa bude trestať.

dnes 15:39

Tento víkend sa nedočkáme žiadnych noviniek o ďalšej budúcnosti Carlosa Sainza, uvádzajú reportéri nemeckého magazínu Auto Motor und Sport.

dnes 15:15

Autosport pripravil prehľad priemerných cien víkendových vstupeniek v kalendári F1. Najdrahšie sú podujatia v Las Vegas (1500 eur), Miami (820), Mexiku (730), Monaku (710) a Veľkej Británii (640).

Najmenej peňazí zaplatíte za vstup v Číne (185), potom v Maďarsku (193), Japonsku (246), Bahrajne (247) a Austrálii (270).

dnes 15:14

Daniel Ricciardo má v Barcelone prilbu so zaujímavým odkazom “Nie bez boja”.

dnes 15:14

Aj oficiálny web Formuly 1 dnes informoval o návrate Flavia Briatoreho. Čo je však zaujímavé, úplne “zabudol” spomenúť, že bývalý šéf Renaultu dostal za svoju úlohu pri Crashgate doživotný zákaz pôsobenia vo Formule 1, ktorý bol až neskôr znížený na tri roky. Nespomína sa ani VC Singapuru 2008.

Ako teda Formula 1 vysvetľuje jeho odchod zo športu?  Briatore vraj “odišiel zo svojej pozície v roku 2009 a doprial si dlhšiu pauzu od F1”.

dnes 15:12

Lance Stroll má zamieriť ku komisárom. Podľa pravidiel sa mal totiž pred tréningom zúčastniť najviac 30-minútovej akcie pre fanúšikov, no Kanaďan ju vynechal. Pravdepodobným trestom bude pokuta.

dnes 10:41

Ferrari si do Španielska prinieslo aj nové bočnice. Na nasledujúcich dvoch záberoch môžeme vidieť, ako sa posunula spodná hrana bočníc smerom hore, teda bočnice budú o niečo tesnejšie obopínať chladenie monopostu.

Na zábere hore sú bočnice pre Španielsko, dole pre Kanadu.

dnes 10:35

Max Verstappen tento týždeň testoval s Red Bullom. Holandský pretekár jazdil v stredu s monopostom z roku 2022 na tajnom teste. Nevieme, čo má Red Bull za lubom, ale tím zjavne nesedí so založenými rukami.

dnes 10:30

Prvýkrát po dlhých mesiacoch budú mať Logan Sargeant a Alex Albon monoposty rovnakej špecifikácie. Z rôznych dôvodov mal druhý menovaný v posledných týždňoch zakaždým buď vylepšené, alebo odľahčené diely. V Španielsky by však autá oboch pilotov mali byť totožné.

Viac správ