Rýchle správy zo sveta Formuly 1 | Magazín F1 - F1online.sk

Rýchle správy

včera 13:43

Rosberg sa pristavil aj pri Hamiltonovi: "Lewis je na tom momentálne veľmi zle, je tak ďaleko za Verstappenom, neustále dve-tri desatinky za Bottasom. Má to ťažké. A čo teraz? Zariskuje a pred kvalifikáciou skúsi niečo extrémne? V takejto situácii sa určite nechcete ocitnúť. Pravdepodobne však presne to budú musieť spraviť."

včera 13:41

"Keby som bol v Mercedese, uvažoval by som o tom, že uberiem z prítlaku. To spravil v prípade Verstappena Red Bull a pozrite sa, aký je rýchly. Je to fenomenálne," hovorí Nico Rosberg. "Vysvetlím to v rýchlosti: Ak uberiete z prítlaku, tak cez zákruty idete pomalšie a prednými pneumatikami prúdi menej energie, tie sa menej zohrievajú, no môže vám to umožniť udržať si ešte celkom dobrú rýchlosť. Na rovinke však získate toľko času, že na jedno kolo toto môže byť lepšie riešenie."

včera 13:34

Mercedes sa pred tretím tréningom nerozhodol, či nasadí verziu zadného krídla s jedným stĺpikom alebo dvoma.

včera 13:33

Esteban Ocon nás prevedie kolom na okruhu Paula Ricarda.

včera 12:23

Mimochodom, takto Mercedes zakryl magické tlačidlo Lewisa Hamiltona.

včera 11:40

Toto Wolff prezradil, že Lewis Hamilton nie je celkom spokojný s tým, ako Mercedes zakryl tlačidlo, ktoré mu pred dvoma týždňami robilo problémy. Teraz naň nevie dobre dočiahnuť...

včera 11:34

Riaditeľstvo preteokv bude od dnes mazať časy za výjazdy zo šiestej zákruty. Okrem nich sa už včera kontrolovali zákruty 1-2, 3-5, 8-9, kde sa piloti musia vrátiť na trať vyznačenou trasou.

včera 11:00

Animácia: Čo by sa stalo, keby Verstappena v Baku stočilo doľava a nie doprava? Nehoda by bola oveľa hrôzostrašnejšia...

včera 10:22

Piatkový jazdecký brífing trval jeden a pol hodiny. Riaditeľstvo pretekov sa však nenechalo zlomiť a obrubníky v druhej zákrute ponechalo.

včera 09:46

Na čom McLaren v noci pracoval? Vyzerá to tak, že na jednom z monopostov zlyhala prevodovka. Tím preto dal dokopy druhú.