logo F1online.skF1online.sk

Bottas neskrýva ambície: Chceme dosiahnuť viac

Valtteri Bottas
© Sauber Media Hub
Tomáš Masár
Tomáš Masár8. 2. 2023

Tím Alfa Romeo si v minulej sezóne nepočínal zle. Vyšla mu predovšetkým jej prvá polovica, kde si najmä zásluhou Valtteriho Bottasa pripísal na konto nemalý počet bodov. V konečnom zúčtovaní to na konci ročníka stačilo na solídne šieste miesto. V Hinwile chcú však viac. Priznal to aj Bottas, ktorý smelé ambície rozhodne neskrýva.

Bottas sa po predstavení nového monopostu Alfa Romeo C43 nechal počuť, že zimná prestávka mu padla vhod, no už je plne nažhavený na nadchádzajúcu sezónu.

„Mal som dobrú prestávku, čo je dôležité, pretože odteraz, keď vstupujeme do sezóny, pôjdeme do konca roka už naplno. Je dôležité si dopriať mentálny a fyzický reset. Som nabitý energiou a plne pripravený na novú sezónu,“ povedal Valtteri Bottas, ktorý má od nového ročníka väčšie očakávania než od toho vlaňajšieho.

„Potrebujeme dosiahnuť viac, je to jednoduché. Vždy sa musíme chcieť zlepšiť, dosiahnuť viac, platí to pre tím, ako aj pre mňa.“

„Vždy sa musíme zlepšovať, to je to, čo nás poháňa. Očakávame lepšiu konzistenciu, viac bodov a lepšie výsledky. Nebude však jednoduché to dosiahnuť. Budeme sa musieť sústrediť na detaily a spoločne ako tím tvrdo pracovať,“ vysvetlil Fín, ktorý cíti, že v Alfa Romeo hrá úplne inú rolu než v Mercedese.

Bottas síce v Mercedese prispel k zisku piatich konštruktérskych titulov, no ovládnuť šampionát v súťaži jednotlivcov sa mu nikdy nepodarilo. V Brackley hral jednoducho druhé husle, zatiaľ čo v Hinwile je situácia úplne odlišná.

„Ako som už viackrát povedal, mám pocit, že moja úloha v tomto tíme sa výrazne líši od úloh, ktoré som mal v iných tímoch vo Formule 1,“ poznamenal Bottas. „Viac sa angažujem a dostávam viac informácií. Takto spolupracujeme samozrejme už od začiatku minulého roka. Snažil som sa tímu odovzdať všetky moje skúsenosti a technické znalosti, ktoré som nadobudol v minulosti. Týmto spôsobom sme spolupracovali v priebehu celého minulého roka.“

„Nezáleží na tom, či ide o problém s vyvážením auta alebo o čokoľvek iné, vždy robíme všetko najlepšie, ako vieme. Keď som v továrni, rád dostávam aktuálne informácie o tom, ako sa veci majú. Ak mám nejaké nápady alebo otázky, vždy ich tímu predkladám a rozprávame sa o tom.“

„Tím je skutočne otvorený, o novom aute sa vždy rád dozviem toľko, koľko len môžem. Tiež si myslím, že je fér povedať, akým smerom sa uberáme. Auto sme v minulom roku vyvíjali tým správnym smerom, v tejto práci pokračujeme a uvidíme, ako sa odzrkadlí na novom monoposte. Aj naďalej tvrdo pracujeme, dúfam, že sme na tom momentálne po všetkých stránkach lepšie ako pred rokom,“ dodal víťaz desiatich veľkých cien.

Súvisiace články

Diskusia