logo F1online.skF1online.sk

Cunoda sa ešte potrebuje zlepšiť vo všetkých oblastiach, povedal Tost

Juki Cunoda a Franz Tost
© Red Bull Content Pool
Matúš Pavlík
Matúš Pavlík29. 1. 2023

Scuderiu AlphaTauri nečaká vôbec jednoduchý rok. Po veľmi neúspešnej sezóne 2022 sa budú chcieť vo Faenze výrazne zlepšiť, no tím prišiel o svoju najväčšiu hviezdu Pierra Gaslyho. Jazdecká dvojica Júki Cunoda – Nyck de Vries nás nenapĺňa presvedčením, že s týmito dvoma mužmi sa dokážu v Taliansku posunúť oveľa vyššie než na minuloročné deviate miesto. Šéf tímu Franz Tost však pripomína, že japonský mladík urobil v posledných dvoch rokoch značný pokrok.

Zlepšil sa, ale na Pierra Gaslyho stále nestačil. Júkiho Cunodu nečaká vôbec jednoduchý rok a pre jeho ďalšiu kariéru môže byť rozhodujúci. Všetko má vo svojich rukách.

„Po jazdeckej stránke sa rozvinul dobre,“ povedal Japoncov šéf Franz Tost. „Hlavne kvôli výkonnosti auta to preňho nebola jednoduchá sezóna.“

„Musím však povedať, že sa poriadne zlepšil, zvlášť v záverečných pretekoch. Bol dosť dobrý v kvalifikáciách,“ dodal šéf AlphaTauri.

Cunoda bol v poslednom roku rozhodne vyrovnanejším súperom svojmu tímovému kolegovi Pierrovi Gaslymu než v sezóne 2021, ale stále sa nedá ani náhodou povedať, že by bol lepší. Otázkou teda je, čo bude ďalej? Júki bude mať nového a vo Formule 1 omnoho menej skúseného kolegu. Tím pritom chce v porovnaní s minulou sezónou urobiť veľký krok vpred.

„Naučil sa toho dosť a vo vysielačke už takmer nedochádza k vyhrotenej alebo emotívnej komunikácií. Zlepšil svoje technické chápanie auta, z mechanického aj aerodynamického hľadiska, ale tiež svoju prácu s pneumatikami v pretekovom tempe,“ povedal Tost.

„Musí sa viac sústrediť na Formulu 1, aby bol lepšie pripravený na všetko. Potrebuje pridať vo všetkých oblastiach. Nie je to tak, že by mal jednu veľkú slabinu, ale musí sa ešte zlepšiť vo všetkých aspektoch a posunúť na ďalšiu úroveň,“ dodal.

Súvisiace články

Diskusia