logo F1online.skF1online.sk

Gasly: Cieľom je byť v roku 2023 v top tíme

Pierre Gasly
© Red Bull Content Pool
Matúš Pavlík
Matúš Pavlík8. 3. 2022

Pierre Gasly ako „jazýček na váhach“ jazdeckého trhu v roku 2022? Jeho kontrakt s Red Bullom síce vyprší až o dva roky, no ak ho v kokpite tímu z Milton Keynes neuvidíme v roku 2023, tak ho tam zrejme neuvidíme vôbec. Sám Gasly neskrýva svoju túžbu posunúť sa opäť do hlavného tímu, alebo do akéhokoľvek iného top tímu.

Rok 2021 bol v jeho podaní plný skvelých výkonov. Takmer každý víkend kvalitná jazda, kvalitný výsledok a dôležité body pre AlphaTauri. Pierre nepochybne získal status pretekára, ktorý by mal byť zaujímavý pre top tímy. V roku 2022 ho v ňom ešte neuvidíme, ale s takou konzistenciou by už v roku 2023 mohol sedieť v omnoho kvalitnejšom monoposte.

„To rozhodne. Toto bude určite môj cieľ,“ prehlásil Gasly v rozhovore pre 20minutes.fr. „Súťaživosť mám v krvi a do Formuly 1 som neprišiel preto, aby som bojoval o umiestnenia v najlepšej desiatke alebo najlepšej päťke. Pred svojim príchodom do Formuly 1 som v priebehu celej kariéry bojoval o víťazstvá, pole positions a tituly. Tie sú jediným dôvodom, prečo tak tvrdo pracujem. Chcem byť vpredu a bojovať o titul. Na to, samozrejme, potrebujete tím a auto.“

Francúzsky pretekár bude ešte na ďalšie dva roky zmluvne viazaný Red Bullu. O jeho osude tak bude v plnej miere rozhodovať Helmut Marko a spol. V tejto sezóne pokračuje ako líder AlphaTauri, vrátka do Red Bullu sú však smerom do budúcna určite pootvorené.

„Uvidíme, ako sa veci vyvinú v tomto roku. Kontrakt mám platný ešte na dve sezóny. V tomto roku budem pretekať za AlphaTauri, takže pokiaľ ide o potenciálny presun do Red Bullu, poslednou možnosťou je rok 2023. Budeme o tom musieť diskutovať, no určite by som tam rád išiel. Chcem bojovať na čele a chcem vyhrávať, presne preto som v F1. A v Red Bulle už ukázali, že to svojim jazdcom dokážu ponúknuť,“ povedal Gasly.

„Čakajú nás nejaké diskusie a uvidí sa, či je táto túžba obojstranná. Ak nie, tak si počkáme, aké príležitosti mi prinesie budúcnosť. Momentálne sa sústredíme na túto sezónu a chceme AlphaTauri dotlačiť čo možno najvyššie. Tento tím si to zaslúži a chcem mu odovzdať to najlepšie,“ dodal Gasly.

Súvisiace články

Diskusia