logo F1online.sk

Gasly: Podarilo sa nám niečo neuveriteľné

Pierre Gasly
© Red Bull Content Pool
Matúš Pavlík
Matúš Pavlík30. 12. 2021

Tím AlphaTauri v tejto sezóne vyrovnal svoje historicky najvyššie umiestnenie v Pohári konštruktérov. Vo viacerých ohľadoch to bol najlepší ročník od roku 2006, kedy Red Bull prevzal stajňu Minardi. V tíme si však uvedomujú, že aj keď to bol naozaj skvelý rok, mohlo to byť ešte lepšie.

„Podarilo sa nám niečo neuveriteľné, najmä ak sa pozrieme na minulé roky v podaní AlphaTauri a Toro Rosso,“ povedal pilot tímu Pierre Gasly. „Som na týchto chlapcov naozaj hrdý a plný nádeje pred budúcou sezónou. Tento rok ukázali, že dokážu podávať výkony na tej najvyššej úrovni.“

Aj keď Pierre nenapodobnil svoj úspech z vlaňajšej Veľkej ceny Talianska, radosť mu to nepokazilo. Toto možno bola pre AlphaTauri najúspešnejšia sezóna, no Francúz jedným dychom dodáva, že „pocit z víťazstva nič neprekoná“.

„Musím povedať, že som si celú sezónu užil, všetkých 22 pretekov. Ísť do súťažného víkendu s pocitom, že budete bojovať o body, že budete bojovať s Ferrari a McLarenom, to je celkom iná úroveň vzrušenia. Celý rok som to miloval a verím, že v tom budúcom sa niečo podobné zopakuje,“ povedal Gasly.

Ten podával v priebehu celého roka priam perfektné výkony a tlačil svoj tím na piate miesto Pohára konštruktérov. AlphaTauri asi malo výkonnejší monopost než Alpine, no ten sa mohol oprieť o veľmi konzistentnú jazdeckú dvojicu, kým celok z Faenzy mal po väčšinu sezóny na bodoch len Gaslyho. A čo viac, Alpinu sa pošťastilo v Maďarsku, kde tento tím získal 37 bodov (takmer štvrtinu z celkového počtu), čo bolo taktiež rozhodujúce.

„Škoda, že sa najlepší a najhorší výsledok každého tímu nemôže škrtnúť. V každom prípade však Alpine odviedol dobrú prácu,“ hovorí Gasly. „Verím však, že sme boli dosť dobrí na piate miesto, ale to sa nestalo. Stále som však hrdý na to, čo sme dosiahli a čo som dosiahol ja.“

„Viem, že budúci rok môže byť veľmi odlišný. Môže to byť rovnaké, môže to byť lepšie a môže to byť i horšie. Na konci dňa som však šťastný, že som videl tím podávať výkony na takejto úrovni. Dáva nám to nádej smerom do budúcej sezóny,“ uzavrel francúzsky pretekár.

Súvisiace články