Räikkönen mal pozitívny test! V Holandsku ho nahradí Robert Kubica | Magazín F1 - F1online.sk

Räikkönen mal pozitívny test! V Holandsku ho nahradí Robert Kubica

fotka k článku undefined
zdroj: Alfa Romeo

Kimi Räikkönen sa zvyšku holandského víkendu nezúčastní. Fínsky veterán, ktorý tento týždeň oznámil svoj koniec vo Formule 1, mal pozitívny test na Covid-19 a zvyšku holandského víkendu sa nezúčastní. V kokpite ho nahradí Robert Kubica.

Prišlo to ako blesk z jasného neba. Kimi v piatok odjazdil oba voľné tréningy a nič nenasvedčovalo tomu, že by nemal holandský víkend absolvovať. Majster sveta z roku 2007 však podľa protokolov musí absolvovať pravidelné testovanie a ten jeho sa v sobotu ráno vrátil s pozitívnym výsledkom. Najdôležitejšie však je, že Iceman sa cíti dobre, nemá žiadne príznaky a je v izolácii vo svojej hotelovej izbe.

“Po poslednom kole testovania, ktoré sa uskutočnilo pred Veľkou cenou Holandska, mal pilot Kimi Räikkönen pozitívny test na COVID-19. Kimi nemá žiadne príznaky a je dobre naladený. Okamžite sa izoloval vo svojej hotelovej izbe. Tím mu želá skoré uzdravenie,” stojí v oficiálnom stanovisku tímu Alfa Romeo.

Stajňa tiež potvrdila, že Kimiho nahradí v kokpite rezervný jazdec tímu Robert Kubica. Voľba na poľského pretekára padla aj preto, že ďalší “náhradník”, Callum Ilott, má tento víkend pretekárske povinnosti. Britský mladík k tomu na Twitteri len krátko poznamenal: “Nuž, takéto mám ja šťastie. Podľa harmonogramu tam tento víkend nemám byť,” napísal Ilott.