V druhom tréningu prekvapivé double Ferrari, najrýchlejší Leclerc | Magazín F1 - F1online.sk

V druhom tréningu prekvapivé double Ferrari, najrýchlejší Leclerc

fotka k článku undefined
zdroj:

Ani v druhom tréningu sme nemali núdzu o zaujímavé momenty. Tým najzaujímavejším sú jeho samotné výsledky, keďže najrýchlejším tímom štvrtka je napokon trochu prekvapivo Ferrari. Domáci miláčik Charles Leclerc bol v druhom voľnom tréningu najrýchlejší, jeho tímový kolega Carlos Sainz skončil hneď za ním.

Videli sme aj prvé červené vlajky, o ktoré sa nám krátko pred koncom postaral v stúpaní ku kasínu Mick Schumacher. Nemecký mladík sa obtrel o múr a napokon za tunelom svoj Haas odstavil. Mick bol v prvom aj druhom tréningu pomalší než jeho tímový kolega Nikita Mazepin, čo sa v tejto sezóne ešte nestalo.

Vráťme sa však na čelo poradia, kde kraľuje Ferrari. Carlos Sainz nadviazal na skvelý výkon v prvom tréningu a opäť skončil druhý. Prvé miesto patrí Charlesovi Leclercovi, ktorý pre poruchu prevodovky odjazdil v prvom voľnom tréningu len štyri kolá. Síce od Ferrari útok na víťazstvo očakávať nemôžeme, avšak dá sa predpokladať, že podobne ako v Španielsku bude vo „zvyšku sveta“ najrýchlejšie.

Po neviditeľnom prvom tréningu sa nám znovu ukázal favorizovaný Mercedes, ktorý sa od úvodu držal v čele, avšak napokon bol vytlačený pilotmi Ferrari. Lewis Hamilton obsadil tretie, Valtteri Bottas piate miesto. Na štvrtom mieste sa umiestil Max Verstappen, ktorý tentokrát prekonal tímového kolegu Sergia Péreza.

FOM

LIVE

Live sa skončil