Gasly: Je len otázkou času, kedy sa Max stane majstrom sveta | Magazín F1 - F1online.sk

Gasly: Je len otázkou času, kedy sa Max stane majstrom sveta

fotka k článku undefined
zdroj: Red Bull Content Pool

Pierre Gasly je presvedčený o tom, že je len otázkou času, kedy sa jeho bývalý tímový kolega Max Verstappen stane majstrom sveta. Úvodné podujatia tohto ročníka nasvedčujú, že Red Bullu sa podarilo postaviť kvalitný monopost, s ktorým môžu vyzvať do boja aj majstrovský Mercedes. Francúz sa vyjadril aj k iným pilotom, no porozprával aj o svojich ambíciách.

Verstappen debutoval na Veľkej cene Austrálie v roku 2015 ako sedemnásťročný a hneď bolo zrejmé, že má potenciál stať sa budúcim šampiónom F1. Na začiatku jeho kariéry však robil aj veľké množstvo nezmyselných chýb, no postupom času získal väčší pokoj a začal podávať konzistentné výkony, ktoré môžu v kombinácii s rýchlym monopostom znamenať veľkú hrozbu pre Lewisa Hamiltona a Mercedes. Gasly verí, že Verstappen sa v blízkej budúcnosti stane majstrom sveta.

„Je len otázkou času, kedy sa Max stane majstrom sveta,“ povedal Gasly. Francúz tiež hovoril aj o Leclercovi a Russellovi, o ktorých si myslí, že budú taktiež bojovať o tie najvyššie priečky. Leclerc je pilotom Ferrari a Russell síce jazdí za Williams, no jeho kariéru manažuje Toto Wolff a Mercedes. Mladý Brit však nie je jediným jazdcom, ktorý by sa v budúcnosti chcel posadiť do monopostu Mercedesu. Svoje vyhliadky má aj Esteban Ocon, ktorý momentálne pôsobí v Renaulte.

Gasly nepochybuje o tom, že Verstappen a Leclerc budú bojovať o titul majsta sveta, no o Oconovi zatiaľ presvedčený nie je. „Je ešte priskoro o tom hovoriť. Je to dobrý jazdec, ale myslím si, že si musíme ešte chvíľku počkať, aby sme videli, či bude schopný bojovať o titul. Myslím si, že Max a Charles už ukázali dosť a majú potenciál bojovať na najvyšších priečkach, to je isté,“ hodnotil Francúz.

Je viac ako pochopiteľné, že do boja o titul chce v budúcnosti prehovoriť aj súčasný pilot AlphaTauri. „Pôsobím v tomto športe a pracujem každý deň. Dennodenne trénujem, aby som raz mohol byť v pozícii, kedy budem môcť súperiť o titul majstra sveta. Chcem bojovať o víťazstvá a tituly, to je mojím cieľom,“ uviedol Gasly.

Francúz mal vynikajúcu príležitosť zažiariť v Red Bulle, no absolútne sa mu nedarilo a následne si vymenil pozíciu s Alexom Albonom. V tíme AlphaTauri sa však vrátilo jeho sebavedomie a stal sa lídrom tohto tímu. V minulej sezóne sa mu dokonca podarilo v Monze vyhrať. Je teda možné, aby Gasly získal titul majstra sveta s tímom AlphaTauri?

„Hovoríme tu o niekoľkých rokoch, pretože je očividné, že za rok alebo dva sa nestanete top tímom, je to dlhodobý projekt. Naozaj vyvíjajú veľa úsilia na to, aby si vytvorili vlastnú identitu a aby boli silným vyzývateľom v F1. Je príliš skoro na to, aby sme vedeli, či budú mať všetko potrebné na boj proti tímom ako je Mercedes a Red Bull.“

„Myslím si, že v súčasnosti nie, je to príliš malý tím. No ak potom do toho skutočne vložia zdroje, peniaze a infraštruktúru, tak prečo nie? V MotoGP sme videli, že aj niektoré továrenské alebo súkromné tímy môžu bojovať proti top tímom. Ak pôjdu pravidlá správnym smerom, myslím si, že to je možné,“ dodal na záver Gasly.