VC Sao Paula: Súd namieta voči zmluve medzi organizátorom a mestom | Magazín F1 - F1online.sk

VC Sao Paula: Súd namieta voči zmluve medzi organizátorom a mestom

Interlagos, Sao Paolo, Brazília
zdroj: Red Bull Content Pool

Na konci minulého roka Formula 1 s novým organizátorom brazílskych pretekov v Sao Paule podpísala päťročný kontrakt. Teraz sa však ukazuje, že promotér ešte nemá vyhraté, zmluva totiž nebola podpísaná v súlade s platnými zákonmi. Súdy jej účinnosť preto pozastavili.

Pre organizátora bolo kľúčové dohodnúť sa s mestom na podpore pretekov. Vysvitlo, že na zorganizovanie veľkej ceny bude Sao Paulo prispievať sumou takmer troch miliónov eur ročne počas celého trvania kontraktu.

Doteraz verejnosť vedela len o finančnej podpore určenej na renováciu okruhu, a tak zverejnenie týchto čísel spustilo negatívnu reakciu. Aj na základe spísanej petície zakročil sudca Emílio Migliano Neto, ktorý pozastavil účinnosť zmluvy.

“Fakty jednoznačne odhalili, že aspoň v tejto fáze boli vyslovene porušené princípy verejnosti a transparentnosti,” píše sudca v odôvodnení. “Z tohto dôvodu je potrebné pozastaviť účinnosť zmluvy za účelom vyhodnotenia, či boli na položky v podpísanom kontrakte vynaložené prostriedky efektívne.”

Mesto Sao Paulo má päť dní na to, aby zostavilo požadovanú dokumentáciu. Veľkú cenu by to ohroziť nemalo, kompetentní len budú musieť vyriešiť viac byrokracie.

Možno vás zaujme

Komentáre