Hamilton je brazílskym občanom! Chcem to venovať Ayrtonovi Sennovi | Magazín F1 - F1online.sk

Hamilton je brazílskym občanom! Chcem to venovať Ayrtonovi Sennovi

fotka k článku undefined
zdroj: LAT Images/Pirelli F1 Press Area

Lewis Hamilton je od tohto týždňa brazílskym občanom. Od volených zástupcov brazílskeho ľudu dostal sedemnásobný majster sveta čestné občianstvo. To si v pondelok aj oficiálne vyzdvihol a venoval ho jednému z najväčších synov Brazílie Ayrtonovi Sennovi.

Návrh politika Andrého Figueireda bol podaný ešte v minulom roku a 9. júna jeho návrh oficiálne schválili. Čestné občianstvo si Lewis v pondelok aj oficiálne prevzal v snemovni brazílskeho parlamentu a túto poctu venoval svojmu idolu Ayrtonovi Sennovi.

„Chcel by som povedať veľké, veľké ďakujem všetkým tu v snemovni a všetkým ostatným, ktorí vyvinuli veľké úsilie, aby sa tento deň stal skutočnosťou. Úprimne, je to pre mňa tá najväčšia česť byť tu a prijať toto občianstvo. Naozaj cítim, že teraz som jedným z vás,“ povedal Hamilton, ktorý v snemovni zožal obrovský potlesk.

„Od môjho prvého príchodu sem, v roku 2007, sa láska k tejto krajine len zväčšovala. Pri všetkých tých spoločných zážitkoch, najmä pri víťazstve v roku 2021, som vedel, že ma povzbudzujete a bol to jeden z najvýnimočnejších momentov v mojom živote. Už sa neviem dočkať nášho spoločného úsilia o ďalšie napredovanie.“

„Túto poctu chcem venovať Ayrtonovi Sennovi, jeho rodine, priateľom a fanúšikom. Keď som mal päť rokov, videl som Ayrtona prvýkrát pretekať a vtedy som vedel, že chcem byť majstrom sveta ako on,“ povedal Hamilton.

„Vtedy som sa dozvedel o Brazílii, vtedy som začal hrať futbalovú hru FIFA za Brazíliu! Skrz jeho oči som však mohol vidieť vášeň Brazílčanov a aká hlboká je láska a vášeň k vašej krásnej krajine. Veľmi sa teším, že tu môžem stráviť viac času,“ dodal novopečený Brazílčan.