fb pixel
logo F1online.sk

Verstappen zložil poklonu Ricciardovi: Talent sa len tak nevyparí

Max Verstappen a Daniel Ricciardo
© Getty Images/Red Bull Content Pool
Matúš Pavlík
Matúš Pavlík12. 7. 2023

Daniela Ricciarda čaká na Veľkej cene Maďarska senzačný návrat do kokpitu. Helmut Marko vykonal ďalšiu veľkú jazdeckú rošádu, keď fakticky priznal, že sa v Nyckovi de Vriesovi mýlil. Nádeje AlphaTauri na odlepenie sa z posledného miesta Pohára konštruktérov sa pokúsi oživiť osemnásobný víťaz veľkej ceny Daniel Ricciardo, ktorého si Red Bull v prvom polroku preveril na simulátore aj na trati.

Austrálčan jazdil v utorok v Silverstone na testoch pneumatík Pirelli. Len krátko po ich skončení strany oficiálne oznámili, že Nyck de Vries dostal padáka a „na hosťovanie“ príde do tímu z Red Bullu Daniel Ricciardo.

Tento krok by sa dal rozoberať donekonečna zo všetkých uhlov pohľadu. Je Helmut Marko spôsobilý viesť jazdecký program Red Bullu po toľkých nesprávnych rozhodnutiach? Zachoval sa tím spravodlivo k de Vriesovi a ďalším, keď si spomenieme na počínanie Júkiho Cunodu v prvých dvoch sezónach? Má angažovanie Ricciarda vôbec výkonnostný význam alebo je to skôr politický a ekonomický krok?

Všetky tieto otázky však s prehľadom prekoná obrovská zvedavosť. Čo ak sa Daniel vráti vo svojej starej forme? Mohol by sa ešte objaviť v Red Bulle po boku Verstappena? Podľa slov jeho bývalého tímového kolegu nestratil Ricciardo nič zo svojho niekdajšieho kúzla.

„Na simulátore odvádza dobrú prácu, ale viete, že ma to ani trochu neprekvapuje?“ povedal Verstappen. „Samozrejme, v McLarene to mal náročné, ale talent sa len tak nevyparí. Plus, má obrovské skúsenosti.“

„Podľa mňa sa v tíme cíti veľmi dobre, vlastne to aj sám hovorí. Podarilo sa mu prinavrátiť jeho staré ja, skrátka je v Red Bulle ako doma. Pôsobil tu veľmi dlho, teraz pracuje na simulátore a veľmi pozorne počúva, čo mu hovoríme; takisto sa veľa pýta.“

„Daniela poznám veľmi dobre, takže sa spolu môžeme o mnohých veciach porozprávať. Môžem ho požiadať, či pre mňa neotestuje niečo na simulátore alebo čo si myslí o nejakej špecifickej zmene, napríklad vylepšeniach a ďalších veciach,“ dodal Max.

Súvisiace články