Seidl vraj opustí McLaren a stane sa novým šéfom Sauberu | Magazín F1 - F1online.sk

Seidl vraj opustí McLaren a stane sa novým šéfom Sauberu

fotka k článku undefined
zdroj: Motorsport Images/McLaren

Čakajú nás po prestupe Frédérica Vasseura do Ferrari aj ďalšie zmeny na postoch šéfov tímov? Podľa všetkého áno. Andreas Seidl by mal vraj pred pokračovaním v McLarene uprednostniť švajčiarsky Sauber, ktorý od roku 2026 spojí svoje sily s Audi. Informáciu zverejnil portál RacingNews365.com odvolávajúc sa na bližšie nemenovaný austrálsky zdroj.

Andreas Seidl by sa v Sauberi ujal postu šéfa tímu, ktorý doposiaľ zastával Frédéric Vasseur. Ten sa pred malou chvíľou stal novou akvizíciou Ferrari. K oznámeniu o angažovaní Seidla by malo dôjsť už čoskoro.

Ak by sa špekulácie ukázali byť pravdivé, Seidl by bol po Mattiovi Binottovi, Jostovi Capitovi a Frédéricovi Vasseurovi v poradí už štvrtým mužom, ktorý v poslednej dobe rezignoval z pozície šéfa tímu. Nebolo by však prekvapením, ak by Nemec kývol na ponuku Audi.

S koncernom Volkswagen totiž v minulosti spolupracoval, keď viedol tím Porsche v triede LMP1 vo vytrvalostných pretekoch Le Mans. Spolupráca navyše zožala veľký úspech, keďže sa Porsche pod vedením Seidla tešilo v rokoch 2015-2017 z troch po sebe idúcich titulov.

Seidl sa okrem toho dobre pozná s vedúcimi predstaviteľmi Audi, najmä s výkonným riaditeľom Markusom Duesmannom, s ktorým spolupracoval ešte v roku 2000, keď švajčiarsky tím pôsobil pod záštitou BMW.

Nateraz je nejasné, kto by Seidla mohol v McLarene nahradiť. Fanúšikovia by vo Wokingu určite radi videli Josta Capita, ten ale podľa všetkého zatiaľ nie je v hre.