Nebolo o čom, vysvetľuje novú Norrisovu zmluvu Seidl | Magazín F1 - F1online.sk

Nebolo o čom, vysvetľuje novú Norrisovu zmluvu Seidl

fotka k článku undefined
zdroj: McLaren Media Centre

Fanúšikov Landa Norrisa istotne potešila dnešná správa, že sa s McLarenom dohodol na predĺžení kontraktu. Spoločne sa uzniesli na “viacročnej” zmluve, pričom rozhodnutie ísť do toho podľa Andreasa Seidla, šéfa tímu, bolo úplne jednoduché. Vraj ani nebolo nad čím špekulovať.

Tímy si tak nádejné talenty pekne podelili a už si ich aj pevne držia. Ferrari si takto zaviazalo Charlesa Leclerca, Red Bull stojí za Maxom Verstappenom, nuž a z dlhodobého hľadiska tak už má svoju budúcu jednotku i McLaren.

“Rozhodnutie potvrdiť Landovu dlhodobú budúcnosť v McLarene bolo veľmi priamočiare,” povedal Andreas Seidl v stredu. “Lando nás svojimi výkonmi ohromuje už od jeho nováčikovskej sezóny, taktiež jeho prerod ako jazdca sme už dávno jasne videli. On je pevnou súčasťou nášho programu návratu a jeho výsledky — za posledný rok s tímom získal dve pódiá — ukazujú, že na trati je obávaným súperom.”

Vďaka dnešným správam už je isté, že jazdecká zostava McLarenu sa budúci rok nebude meniť, čo je pre Woking skvelá správa. Prichádza totiž nová generácia monopostov, ktorých vývojová krivka bude v prvých mesiacoch poriadne strmá. Bude teda dôležité mať pilotov, ktorí už stajňu, všetky pracovné postupy a procedúry dôverne poznajú.

Seidl sa na novú éru teší a potvrdzuje to svojím optimizmom. “Rovnako ako on, aj my ideme do našej spoločnej budúcnosti s veľkými ambíciami. Teší ma, že na tejto ceste budeme pokračovať, teším sa spolu s Landom aj tímom.”

“Lando a Daniel pre nás vytvárajú nesmierne talentovanú a vzrušujúcu jazdeckú dvojku. Toto vyhlásenie je jasným signálom toho, že do ďalšej kapitoly McLarenu od roku 2022 ideme naplno,” uzavrel šéf McLarenu.