Giovinazzi: Bojovať s Ferrari a Vettelom na trati je trochu zvláštne | Magazín F1 - F1online.sk

Giovinazzi: Bojovať s Ferrari a Vettelom na trati je trochu zvláštne

fotka k článku undefined
zdroj: Twitter/Alfa Romeo Racing

Zvláštnym zvratom udalostí sa Sebastian Vettel v roku 2020 dostal do časti štartového poľa, na ktorý vo svojej kariére nie je zvyknutý. Vo Ferrari sa výrazne trápi a neraz musí zvádzať súboje aj s pilotmi tímov „C-kategórie“, ako sa niekedy označujú Alfa Romeo, Haas a Williams. To je pre Antonia Giovinazziho, ktorý je súčasne aj pilotom Ferrari, trochu zvláštny pocit.

Taliansky pretekár si už nejedenkrát v tejto sezóne skrížil zbrane so Sebastianom Vettelom. Stalo sa tak napríklad v Eifeli, ale i počas posledného víkendu v Imole. Vidieť na trati súboj Ferrari a Alfy Romeo bolo ešte do nedávna úplne nepredstaviteľné.

„V prvom rade treba povedať, že súboj s Ferrari na trati je vždy pekný pocit, pretože sa to nestáva často,“ povedal Giovinazzi pre Motorsport-Total.com. „Spomínam si na Veľkú cenu Eifelu, kde mi osemdesiat percent pretekov dýchal na krk a bol pripravený zaútočiť.“

„Koniec koncov je to štvornásobný majster sveta s množstvom skúseností. Bolo náročné udržať ho za sebou a súčasne príjemné finišovať pred ním. Sú to úžasné emócie.“

Vzájomným súbojom pridáva korenie i fakt, že Giovinazzi sa s Vettelom pozná dosť dobre. Antonio je totiž dlhoročným členom Scuderie Ferrari a mnoho hodín strávil v továrni na simulátore i tímových poradách. K tomu treba pripočítať prirodzený rešpekt voči štvornásobnému majstrovi sveta a 53-násobnému víťazovi veľkej ceny.

„Je to zvláštne. Nestáva sa to každý víkend, no keď sa to stane, je to zvláštne a takisto pekné, pretože Sebastiana poznám dobre a mal som šancu s ním pracovať v rokoch 2017 a 2018 pri vývoji na simulátore. Takisto si ho veľmi cením ako človeka,“ povedal Giovinazzi.

„Keď bojujete na trati s majstrom sveta, máte šancu sa v kokpite aj niečo naučiť,“ dodal.