Hamilton zhodnotil kvalifikačné tempo ako „priemerné“ | Magazín F1 - F1online.sk

Hamilton zhodnotil kvalifikačné tempo ako „priemerné“

fotka k článku undefined
zdroj: Twitter/Mercedes-AMG F1

Ani v Imole Mercedes nezaváhal. Ešte nikdy v dejinách Formuly 1 sa nestalo, aby jeden tím získal v sezóne všetky kvalifikačné víťazstvá. Po dnešku stačí Mercedesu tento kúsok zopakovať už len štyrikrát a prepíšu históriu. Rýchlejším z dvojice pilotov bol dnes Valtteri Bottas, ktorý znížil kvalifikačnú s tímovým kolegom Lewisom Hamiltonom na 9:4.

„Valtteri odviedol skvelú prácu, naproti tomu moje kolo bolo celkom slabé. No to sa stáva, nemôžete byť zakaždým perfektný,“ priznal Lewis Hamilton po vystúpení z auta.

„Som si celkom istý, že zajtra náš čakajú nudné preteky. Jediné miesto na predbiehanie je cieľová rovinka, no tá je dosť úzka a náročné je i nasledovať jeden druhého. Možno DRS pomôže a ponúkne viac predbiehacích manévrov do prvej zákruty.“

„Podľa mňa na to, aby ste dostali šancu niekoho predbehnúť, musíte byť tak o dve sekundy rýchlejší, než auto pred vami. Zajtra však zo seba odovzdám všetko, držme si palce,“ dodal Hamilton.

Mercedes dnes v Imole valcoval konkurenciu. Aj v Q2 bolo ich tempo na stredne tvrdých pneumatikách rýchlejšie, než ostatných konkurentov a podobný obraz sa očakáva aj do pretekov. Lewis napriek tomu nebol so svojim tempom spokojný.

„Dnešné kvalifikačné tempo bolo celkom priemerné. No na druhú stranu skvelá práca od Valtteriho. Zajtra to budú ťažké preteky,“ povedal Hamilton.

„Trať je úchvatná, milujem jazdu na Imole, je to neuveriteľne rýchly okruh. V pretekoch to už asi také zábavné nebude, ale možno budem sám prekvapený.“