Zamestnanec Mercedesu mal pozitívny test na koronavírus | Magazín F1 - F1online.sk

Zamestnanec Mercedesu mal pozitívny test na koronavírus

Mercedes, ilustračné
zdroj: Twitter/Mercedes

Zhoršujúca sa situácia ohľadom počtu nakazených koronavírusom sa nevyhýba ani Formule 1. Najnovšie správy hovoria o tom, že v tíme strieborných šípov sa objavil pozitívny prípad na COVID-19.

Hovorca Mercedesu pre racefans.net potvrdil, že pozitívny test mal skutočne jeden z členov pretekárskeho tímu. Tento človek bude následne izolovaný od ostatných presne podľa protokolov, ktoré určila Medzinárodná automobilová federácia.

Podľa dostupných informácií by sa prípad nemal dotýkať Lewisa Hamiltona a ani Valtteriho Bottasa. Lewisa Hamiltona sme už vo štvrtok mohli vidieť v padoku, čo značí, že jeho test bol negatívny.

V správe FIA z prechádzajúceho týždňa sme sa dozvedeli, že z 1822 testov na koronavírus bolo až desať pozitívnych, čo je najvyšší pomer pozitívnych testov v celom priebehu sezóny. Môžeme očakávať, že počet prípadov bude s blížiacim sa koncom ročníka stúpať a s tým aj riziko, že niektorý z pilotov bude musieť preteky vynechať, ako sa to stalo v prípade Sergia Péreza vo Veľkej Británii.

Možno vás zaujme

Komentáre