fb pixel
logo F1online.sk

Verstappen nenašiel premožiteľa ani v šprintovom rozstrele. Mercedesy na chvoste

Max Verstappen
© Getty Images/RB Content Pool
Milan Kubala
Milan Kubala1. 7. 2023

Hoci sa podmienky v Spielbergu zmenili, meno najrýchlejšieho muža zostáva stále rovnaké. Aj v šprintovom rozstrele sa najrýchlejší čas podarilo zajazdiť Maxovi Verstappenovi, ktorý jednoznačne porazil všetkých svojich súperov vrátane tímového kolegu. Na čele sa usadil s polsekundovým náskokom.

Max Verstappen opäť predviedol suverénny výkon, s ktorým budú v Red Bulle určite spokojní. Tentoraz sa môžu tešiť naplno, keďže aj Sergio Pérez si dokázal splniť svoju úlohu a kvalifikoval sa v prvom rade, aj keď so stratou 0,493 sekundy.

S Red Bullmi však dnes nesúperila dvojica jazdcov Ferrari, ako to dokázali v piatok. Druhý rad totiž obsadil Lando Norris, ktorému okruh v Spielbergu naozaj skvele sadol, a takisto Nico Hülkenberg z Haasu. Pri jeho mene poznamenajme, že komisári budú vyšetrovať jeho potenciálne nebezpečný výjazd z boxov, keď sa jeho auto ocitlo vo vzduchu.

Ferrari končí až na piatom a šiestom mieste. Charles Leclerc sa môže tešiť aj z toho, keďže od nepostupovej šestnástej priečky ho v SQ1 delila len jedna tisícinka sekundy. Bezproblémový deň nemal ani Carlos Sainz. Španiel sa v prvej časti sťažoval na problémy s brzdami, pre ktoré strávil väčšinu času v garáži. Nakoniec mal len jeden pokus, no zvládol to. Pod slabším výsledkom sa nakoniec mohol podpísať aj fakt, že Ferrari si na dnes nenechalo dostatočný počet čerstvých softov.

Leclerc by potenciálne mohol prísť o ďalšie tri pozície. Komisári ho vyšetrujú za zablokovanie Oscara Piastriho v SQ1.

Aston Martiny pokračujú v tom, čo začali v piatok a Fernando Alonso s Lanceom Strollom berú siedmu a ôsmu priečku. V prvej desiatke máme ešte Estebana Ocona a Kevina Magnussena.

Katastrofálny úvod do dňa majú za sebou v Mercedese. Lewis Hamilton nedokázal postúpiť ani z prvej časti, keď mu komisári zmazali čas 1:06,624 a neskôr v premávke ho už nedokázal zlepšiť. Akoby toho nebolo málo, v závere SQ1 George Russell ohlásil poruchu hydrauliky, ktorú sa už včas nepodarilo odstrániť.

Image

Súvisiace články