logo F1online.skF1online.sk

Massa: Verstappen sa môže stať šampiónom aj šesťkrát v rade

Max Verstappen
© Getty Images/Red Bull Content Pool
Matúš Pavlík
Matúš Pavlík22. 3. 2023

Preklenuli sme sa postupne z éry dominancie Mercedesu a Lewisa Hamiltona do éry Red Bullu a Maxa Verstappena? V úvode sezóny 2023 všetko nasvedčuje tomu, že holandský pretekár má otvorenú cestu za svojím tretím titulom a stačí mu prekonať iba tímového kolegu Sergia Péreza. Aj podľa bývalého pilota Felipeho Massu môžeme byť v tomto roku svedkami ďalšej z mnohých spanilých jázd holandského šampióna za titulom majstra sveta.

Všetko je na správnom mieste a všetko funguje ako hodinky. Red Bull postavil vynikajúce auto, má skúsenú, stabilnú a kvalitnú organizáciu a tiež jazdeckú hviezdu. Max Verstappen vybojoval v roku 2021 po dramatickom súboji s Lewisom Hamiltonom svoj prvý titul, druhý nasledoval po relatívne bezproblémovom roku 2022, ktorý dal tušiť, že Red Bull zvládol prechod na nové pravidlá najlepšie.

Dokumentuje to aj dominantné predstavenie tímu v úvode sezóny 2023. Momentálne to vyzerá, že Maxovi Verstappenovi stojí v ceste za tretím titulom len tímový kolega Sergio Pérez.

„Max Verstappen bol majstrom sveta v ostatných dvoch rokoch a ja nevidím dôvod, prečo by nemohol zavŕšiť hetrik,“ prehlásil bývalý pilot Felipe Massa v rozhovore pre nemecký Auto Bild. „A čo viac, nevidím ani dôvod, prečo by nemohol získať štyri, päť alebo aj šesť titulov v rade.“

Nie je to vôbec taký nerealistický predpoklad, keď si uvedomíme, že minimálne v rokoch 2023, 2024 a 2025 by mali technické pravidlá zostať stabilné. Red Bull momentálne disponuje takým náskokom, že bez zmien v predpisoch sa konkurencii bude doťahovať dosť ťažko.

„Na takúto sériu musí byť všetko nastavené správne,“ hovorí Massa. „Momentálne tomu tak je. Max nerobí chyby, Red Bull perfektne funguje a motor je silný. To isté platilo aj o dominancii Michaela Schumachera vo Ferrari a Lewisa Hamiltona v Mercedese.“

„Všetko je nastavené na éru Red Bullu. Max nerobí chyby a jazdí ako robot. Na svoj vek je neskutočne vyspelý. Po dvoch tituloch sa dokonca ešte zlepšil,“ dodal Massa.

Súvisiace články

Diskusia