logo F1online.skF1online.sk

Bottas o odchode z F1 neuvažoval

Valtteri Bottas
© Mercedes
Matúš Pavlík
Matúš Pavlík6. 1. 2022

Valtteri Bottas po piatich rokoch opúšťa Mercedes a mieri do Alfy Romeo. Na základe tohto kroku sa zdá, že fínsky pretekár už má vrchol svojej kariéry za sebou a ďalšie víťazstvá budú na jeho konto pribúdať len ťažko. Realisticky vníma tento krok aj sám Bottas.

Z najlepšieho tímu poslednej päťročnice do jedného z najhorších. Pre Valtteriho to však nemusí byť vôbec zlý krok. Alfa Romeo bude stavať svoj tím na jeho schopnostiach a skúsenostiach. Ktovie, čo sa tejto dvojici v najbližších troch rokoch podarí.

„Realisticky viem, že to bude o čosi odlišný pocit. Prichádzam z tímu ako je Mercedes, kde som išiel do pretekov s vedomím, že môžem vyhrať,“ povedal Bottas, ktorého cituje GPFans.

„Našťastie, táto zmena nepríde len tak z noci na deň. Mal som celkom dosť času na to, aby som všetky veci spracoval a premýšľal o tom, ako sa zmení moja rola v tíme. Samozrejme, aj ja som sa pýtal samého seba, či toto chcem alebo by som mal skúsiť niečo iné.“

„Bola tu ešte jedna možnosť (podľa vlastných slov mal aj ponuku od Williamsu, pozn. red.), ale nikdy som nezvažoval odchod z Formuly 1, pretože hlboko vo svojom vnútri ju stále milujem, taktiež milujem súťaženie a množstvo ďalších vecí, ktoré sú jej súčasťou,“ hovorí Bottas.

„Toto je nový a dlhodobý projekt, pre mňa je to motivácia. Pokúsim sa tímu pomôcť a vydám zo seba to najlepšie. Ak sa nám podarí dosiahnuť nejaké dobré veci, môže to byť naozaj uspokojujúce,“ uzavrel fínsky pretekár.

Súvisiace články

Diskusia