Ross Brawn a COVID-19: Som si istý, že budeme mať aj pozitívny test | Magazín F1 - F1online.sk

Ross Brawn a COVID-19: Som si istý, že budeme mať aj pozitívny test

Charles Leclerc
zdroj: Scuderia Ferrari Press Office

Predstavitelia Formuly 1 spravili veľa pre to, aby sa aktuálna sezóna mohla rozbehnúť. Všetkých, ktorí prichádzajú do padoku, pravidelne testujú, no z viac ako 10 000 odberov zatiaľ nebol ani jeden pozitívny.

Niektoré zdroje píšu o tom, že posledných 5 000 vzoriek ešte nebolo vyhodnotených a aktuálne sa na tom pracuje. Zatiaľ však všetko vyzerá dobre.

„Je úchvatné, že druhýkrát po sebe sme zvládli celý víkend s výhradne negatívnymi testami,“ uviedol športový šéf F1 Ross Brawn vo svojom stĺpčeku pre oficiálnu stránku Formuly 1.

Vzápätí však upozornil, že táto situácia asi dlho nevydrží: „Budeme mať aj pozitívne testy, to som si istý. Keď sa objavia, tak sa musíme postarať o to, aby sme to všetko zvládli správne a minimalizovali ich dopad na Formulu 1.“

„Začiatok ako taký bol však fantastický. Každý je veľmi rád a všetkým sa uľavilo, že sa nám podarilo rozbehnúť sezónu. Vzhľadom na to, že pandémia mala na rôzne krajiny rôzny vplyv, musíme byť počas najbližších šiestich mesiacov flexibilní,“ dodal Brawn.

V priebehu dvoch víkendov sa objavilo niekoľko mínusov, po ktorých museli kompetentní vydať upozornenia, prípadne varovania. Raz sa Sebastian Vettel celkom bezproblémovo stretol s ľuďmi z Red Bullu a zachytili to televízne kamery, nuž a Charles Leclerc s Valtterim Bottasom následne nečakane opustili „bubliny“ a na pár dní sa vrátili domov do Monaka.

Najtvrdšie to bude počas najbližších dní v Maďarsku, ktoré zaviedlo tvrdé opatrenia voči občanom Veľkej Británie. Tieto osoby sa nesmú stýkať s verejnosťou, pretože inak im hrozí pokuta vo výške 15 000 eur, prípadne aj zadržanie.

Možno vás zaujme

Komentáre