Giovinazzi: Chceli sme každú šancu chytiť poriadne za pačesy | Magazín F1 - F1online.sk

Giovinazzi: Chceli sme každú šancu chytiť poriadne za pačesy

Antonio Giovinazzi
zdroj: Facebook/Alfa Romeo

Po tom, čo ich v kvalifikácii dokázal zdolať George Russell na Williamse, musí byť tím Alfa Romeo s dvoma bodmi z nedeľných pretekov spokojný. Postaral sa o to Antonio Giovinazzi, ktorý predviedol spoľahlivý výkon bez väčších chýb.

Zdá sa, že pretekové tempo tohtoročnej C39 je poznanie lepšie, než to kvalifikačné, na čo poukazujú aj slová jazdcov po pretekoch. Giovinazzi štartoval do pretekov až z osemnásteho miesta, no už v prvom kole dokázal postúpiť o štyri miesta vyššie. A aj keď tímu úplne nezafungovala stratégia, v nedeľu na body úplne stačilo doviezť autá do cieľa.

„Som šťastný za chlapcov i za celý tím, zaslúžili si to. Teraz sa môžeme začať zaoberať ďalším víkendom a tým, čo môžeme zlepšiť, najmä v kvalifikácii,“ povedal Giovinazzi po pretekoch.

„S dnešným výsledkom som naozaj spokojný. Po včerajšej náročnej kvalifikácii sú body úplným maximom, ktorý sme mohli dosiahnuť. Neboli to ľahké preteky, najmä od úvodu som s autom trochu bojoval, ale postupom času sa zlepšovalo.“

„V takto chaotických pretekoch určite potrebujete aj šťastie, chceli sme každú našu šancu chytiť poriadne za pačesy. Zabojovali sme a výsledné deviate miesto je pre nás dobrý štart sezóny. Stále však máme čo zlepšovať, no je to len prvý víkend sezóny, takže ešte máme dosť času. Už sa teším na ďalší víkend,“ uzavrel Giovinazzi.

Menej šťastia už mal jeho tímový kolega Kimi Räikkönen, ktorý doplatil na zle upevnené pravé predné koleso. Napokon z toho bola pomerne nebezpečná situácia. Je troch zvláštne, že tím nedostal žiadne varovanie. Iceman normálne vyšiel z boxov, tri kolá zahrieval pneumatiky za safety carom a až tesne po reštarte sa koleso uvoľnilo.

„Z nejakého dôvodu sa pri reštarte uvoľnilo pravé predné koleso, neviem, ako sa to mohlo stať. Je to škoda, pretože sme mohli zabodovať,“ povedal po pretekoch Iceman.

„V porovnaní so včerajškom sa nám podarilo trochu zlepšiť, no načasovanie prvého safety caru nezahralo v náš prospech, čo nás stálo nejaké pozície. S čerstvými pneumatikami som však mohol zabojovať o nejaké body. Nanešťastie sme však museli odstúpiť. Trochu ma to uvoľnené koleso prekvapilo, prišlo to tak nejak z nenazdajky, nikto ma pred tým nevaroval.“

„Musíme dobre preskúmať, čo sa vlastne stalo. Z pretekov si však odnášame aj pozitíva v podobe nášho pretekového tempa,“ uzavrel Räikkönen.

Možno vás zaujme

Komentáre