logo F1online.sk

Leclerc: Rád by som strávil zvyšok kariéry vo Ferrari

Charles Leclerc v boxoch
© Scuderia Ferrari Press Office
Matúš Pavlík
Matúš Pavlík16. 7. 2021

Charles Leclerc má podpísanú zmluvu s Ferrari až do konca sezóny 2024. Napriek takmer dvom rokom bez víťazstva však zostáva monacký pretekár pevný vo svojom presvedčení, že sa dlhodobo zaviazal tomu správnemu tímu.

Jeho súčasný kontrakt vyprší, keď bude mať 27 rokov. Bude tak dosť mladý, aby mohol stráviť vrchol svojej kariéry v niektorom inom tíme. Avšak stále platí, že jazdí za tím, o ktorom celé svoje detstvo sníval.

„Samozrejme, že by som rád strávil zvyšok kariéry vo Ferrari,“ povedal Leclerc v podcaste Beyond the Grid. „Ešte radšej by som však s týmto tímom opäť vyhrával, pretože na tom predsa záleží, nielen mne, ale celému Ferrari.“

„Vyvíjame veľké úsilie a tlačíme na to ako šialení, aby sme začali znovu víťaziť, pretože na to je tento tím zvyknutý.“

Leclerc podpísal s Ferrari päťročný kontrakt, čo je vo Formule 1 skutočne dlhodobý záväzok. Takéto zmluvy sa potom stali v F1 určitým trendom, avšak majú aj svoju odvrátenú stranu. Ak sa tímu dlhodobo nedarí, môže v ňom jazdec zostať „zaseknutý“ na dlhú dobu.

„Nuž, podpísal som kontrakt s Ferrari, takže by som niečo také nenazýval rizikom. Pre mňa to bola neuveriteľná príležitosť,“ prehlásil Leclerc.

„Keď som sa dozvedel, že budem pilotom Ferrari, nemohol som tomu uveriť. Pre mňa je to splnený sen. Nebol to z mojej strany žiadny risk. Podpísal som päťročný kontrakt s tímom, o ktorom som celú tu dobu sníval.“

„Samozrejme, že si prechádzame náročnejším obdobím, ale to je pre mňa len motiváciou navyše, aby som tím tlačil ešte viac a vrátil ho tam, kam patrí,“ uzavrel monacký pretekár.

Súvisiace články