Ferrari chce vraj Schumachera posadiť do lepšieho auta | Magazín F1 - F1online.sk

Ferrari chce vraj Schumachera posadiť do lepšieho auta

fotka k článku undefined
zdroj: Facebook/Haas F1 Team

Mick Schumacher už od začiatku sezóny jasne ukazuje, že v Haase je ho škoda. Na chvoste môže bojovať akurát tak so svojím kolegom Nikitom Mazepinom, ktorý však vo veľkej väčšine prípadov na nemeckého mladíka stratí celé desiatky sekúnd. Podľa zákulisných rečí z Red Bull Ringu sa Schumacherovi črtá nová nádej; Ferrari by ho vraj chcelo vidieť v lepšom aute už v budúcej sezóne.

Tým lepším autom by mala disponovať Alfa Romeo, ktorej piloti Kimi Räikkönen a Antonio Giovinazzi majú platný kontrakt len do konca tejto sezóny. Jednu z týchto sedačiek by preto mohol zdediť syn sedemnásobného majstra sveta, píše speedweek.com.

Günther Steiner však odmieta scenár, že by jeden z jeho pilotov mal po tejto sezóne odísť, napokon obaja majú aspoň dvojročné kontrakty. Chce navyše zbierať ovocie práce, ktorú tento rok Haas odvádza. “Naši mladíci Mick Schumacher a Nikita Mazepin dostanú šancu sa tento rok v pokoji priučiť formulovému remeslu, aby o rok, keď budeme jazdiť s úplne novými autami, využili tieto skúsenosti.”

Práve pred sezónou 2022 si Haas robí veľké nádeje, že konečne sa vráti do bojov o bodované priečky. Podľa toho nastavil aj svoju tohtoročnú vývojovú stratégiu; na monoposte VF-21 už dávno prestali pribúdať nové komponenty, inžinieri sa naplno koncentrujú na jeho nástupcu, ktorý zrejme dostane typové označenie VF-22. Dokáže však tím pod vedením Günthera Steinera postaviť lepšie auto ako Alfa Romeo? Na to si ešte budeme musieť počkať.

A čo hovorí Mick Schumacher na špekulácie, že by mal počas zimy zmeniť tím? “Ja sa koncentrujem výlučne na túto sezónu. O tom, čo sa stane v roku 2022, sa budeme baviť neskôr.”

A kým Schumacher na otázku neodpovedal, k správam o možnom prestupe mladého Schumachera do Alfy Romeo sa už stihol vyjadriť Bernie Ecclestone. “Ja by som si želal, keby šiel do Alfy Romeo hneď od začiatku. Mal by rýchleho a skúseného kolegu Kimiho Räikkönena, ktorý mal aj dobrý vzťah s jeho otcom.”