Kvjat s tajomným vyjadrením: Niekto mi chce zavolať, ale nemôže… | Magazín F1 - F1online.sk

Kvjat s tajomným vyjadrením: Niekto mi chce zavolať, ale nemôže…

fotka k článku undefined
zdroj: Red Bull Content Pool

Daniil Kvjat musel vlani po druhýkrát vo svojej kariére opustiť Formulu 1. Mohol by sa mu podariť ďalší úspešný comeback? Niečo také hraničí s malým zázrakom, no ruský pretekár nestráca nádej. Do F1 sa chce opäť vrátiť a ako sám hovorí, ideálne „v úplne inom prostredí než v akom bol predtým“.

Daniil Kvjat vlani od úvodu ročníka nestačil tempu Pierra Gaslyho, ktorý s AlphaTauri dokázal dokonca zvíťaziť. Ku koncu sezóny sa jeho tempo zlepšovalo, avšak na udržanie sedačky to nestačilo. Red Bull s Hondou totiž veľmi túžili dostať do Formuly 1 japonského pretekára a tak sa aj stalo. Rodákovi z Ufy teda neostáva nič iné, než čakať na svoju tretiu šancu.

„Chcem v roku 2022 pretekať, nech to už bude kdekoľvek,“ vyhlásil v rozhovore pre Motorsport.com Daniil Kvjat. „Formula 1 mi prirodzene napadá ako prvá, hlavne preto, že stále mám pocit, že tam zostal nejaký ten potenciál. Snáď by sa to mohlo podariť v úplne inom prostredí než v akom som bol predtým. Takúto príležitosť by som naozaj rád dostal.“

„Niekedy je to však skrátka len o tom, či príležitosť dostanete alebo nie. Uvidíme už čoskoro, najbližšie mesiace budú v tomto smere kľúčové,“ povedal Kvjat, ktorý samozrejme nevylúčil ani ostatné série.

Ruský pretekár sa v nedávnom rozhovore vyjadril aj o možnosti návratu do kádra Red Bullu (písali sme o tom tu) a opätovnom spojení s Helmutom Markom. Túto otázku dostal pochopiteľne aj od redaktorov Motorsportu. „Moje číslo má, ak by ho potreboval,“ smeje sa Kvjat. „Nedávno som poskytol jeden rozhovor, tuším pre F1.com, kde som o tom hovoril. Tak len skopírujte tie slová…“

Rodák z Ufy vtedy povedal, že Helmut Marko by mu možno aj zavolal, lenže jeho hrdosť mu to nedovolí. Znamená to teda, že k jeho opätovnému spojeniu s Red Bullom už nikdy nepríde?

„Nepovedal by som. Vlastne k tomu ani veľa nepoviem. Tejto téme sa už venovalo dostatok pozornosti. Už sa ma na to pýtali minulý týždeň, teraz opäť… Ľudia majú moje telefónne číslo a ja viem, kto by mi chcel zavolať, ale z rozličných dôvodov mi zavolať nemôže. Nechám to teda takto,“ dodal Kvjat.