V prvom tréningu najrýchlejší Pérez, za ním Sainz a Verstappen | Magazín F1 - F1online.sk

V prvom tréningu najrýchlejší Pérez, za ním Sainz a Verstappen

fotka k článku undefined
zdroj: Twitter/Honda Racing F1

Prvý tréning na Veľkú cenu Monaka priniesol naozaj čulý ruch na trati a niekoľko zaujímavých momentov. Najrýchlejší čas v ňom zajazdil Mexičan Sergio Pérez na Red Bulle, ktorý vytiahol „zo skladu“ aj najmäkšiu sadu pneumatík. Druhý Carlos Sainz naopak zajazdil svoj najrýchlejší čas na stredne tvrdej zmesi.

Žiadne červené vlajky alebo veľké nehody. Niekoľko kontaktov s bariérou sme však v prvom tréningu videli. O ten najväčší sa postaral Fernando Alonso, ktorému nevyšiel prejazd poslednou zákrutou a zničil svoje predné krídlo. O bariéry sa v kombinácii zákrut pätnásť a šestnásť obtrel aj Carlos Sainz. A práve on a jeho tím na seba v prvom tréningu strhli najviac pozornosti.

Domáci miláčik Charles Leclerc totiž odjazdil len jedno rýchle kolo a pre problémy s prevodovkou musel z tréningu odstúpiť. Jeho tímový kolega tak mal viac práce a svoju úlohu zvládol veľmi dobre. Ukázal, že Scuderia by v uličkách kniežatstva mohla byť naozaj dosť silná, keďže Sainz zajazdil najrýchlejší čas prvého tréningu na stredne tvrdých pneumatikách. Prvý Sergio Pérez a štvrtý Pierre Gasly zajazdili svoje časy na najmäkšej sade. Tretí Max Verstappen sa počas tréningu niekoľkokrát posťažoval na všetko možné, ale jeho celkovo tretí najrýchlejší čas (na stredne tvrdých gumách) je dobrým prísľubom.

Ako zvyčajne, veľmi nenápadný prvý voľný tréning má za sebou Mercedes. Jeho piloti boli takmer neviditeľní a obsadili piate (Hamilton) a šieste (Bottas) miesto.

FOM

LIVE

Live sa skončil