Mazepin bojuje s nedostatkom sebadôvery: Auto nemá veľa prítlaku | Magazín F1 - F1online.sk

Mazepin bojuje s nedostatkom sebadôvery: Auto nemá veľa prítlaku

fotka k článku undefined
zdroj: Haas

Tím Haas započal „tranzitnú“ sezónu 2021 tak ako sa očakávalo. Za posledné dva roky sa auto amerického tímu zmenilo len minimálne a za jeho volantom sedí dvojica nováčikov. To partičku z Banbury postupne zosunulo z čela stredu poľa až na samý chvost štartového poľa.

V Haase sa teraz všetko sústredí na budúcnosť a na samotné prežitie tímu. Pre stajňu okolo Günthera Steinera bude kľúčové zvládnutie prechodu na nové pravidlá a táto sezóna je skôr o zaškoľovaní dvojice nováčikov, Micka Schumachera a Nikitu Mazepina.

„Ak mám byť absolútne úprimný, tak nemám v aute veľa sebavedomia a v doterajšom priebehu roka som sa dosť trápil,“ povedal novinárom v Monaku Nikita Mazepin. „Nedokázal som z neho vyžmýkať všetko čo v ňom je a ideálne vyváženie nájdem zakaždým až ku koncu víkendu, kedy už máme dostatok prítlaku aj vďaka mäkkým pneumatikám. Po väčšinu času je však auto veľmi nepredvídateľné.“

Nováčikovia to v súčasnej Formule 1 vo všeobecnosti nemajú vôbec jednoduché. Testovanie bolo obmedzené na absolútne minimum a tak sú súťažné víkendy prakticky jedinou príležitosťou dostať sa do auta.

„Stále je čas. V tejto sezóne máme 23 súťažných víkendov a sme vlastne len na začiatku. Získanie dôvery tu v Monaku bude smerom do ďalšieho priebehu sezóny dôležité. Toto je podľa mňa okruh, kde schopnosti jazdca veľa znamenajú,“ vyhlásil Mazepin.

„Dobre však viem, že v porovnaní s ostatnými nemám k dispozícii toľko prítlaku, takže to nebude jednoduché,“ dodal.