AlphaTauri dá počas nováčikovských testov príležitosť Cunodovi | Magazín F1 - F1online.sk

AlphaTauri dá počas nováčikovských testov príležitosť Cunodovi

fotka k článku undefined
zdroj: Red Bull Content Pool

Tretí pretekár práve skončeného šampionátu Formuly 2 Juki Cunoda je opäť o krok bližšie k Formule 1. Scuderia AlphaTauri oznámila, že 15. decembra ho nasadí do nováčikovských testov v Abú Zabí a všeobecne sa očakáva, že od budúceho roku nahradí Daniila Kvjata.

Juki, ktorý dostal Cenu Anthoina Huberta za najlepšieho nováčika F2, zažil nedávno premiéru s monopostom F1 z roku 2018; stalo sa tak na okruhu v Imole, kde odjazdil vyše 350 kilometrov.

„Na testy so Scuderiou AlphaTauri sa ozaj veľmi teším,“ uviedol Japonec. „Jazdu s tímovým autom z roku 2018 som si pred pár týždňami v Imole veľmi užil, ale už sa neviem dočkať súčasného auta a oficiálnych testov, v rámci ktorých budem na trati so všetkými ostatnými.“

„Veľmi si vážim, ako mi každý v Scuderii AlphaTauri pomohol v príprave na tieto jazdy a súčasne sa za príležitosť chcem poďakovať Red Bullu i Dr. Markovi,“ dodal Cunoda.

„Juki už počas testov v Imole ukázal, že sa rýchlo učí,“ zareagoval šéf tímu Franz Tost. „Tentoraz bude jazdiť s aktuálnym autom AT01, takže jeho spätná väzba bude pre inžinierov ešte cennejšia. V každom prípade je skvelé vidieť, že program Red Bullu vie tak dobre pripraviť mladých jazdcov. Vôbec nepochybujem o tom, že opäť raz predvedie svoj talent.“