Giovinazzi: Kimi je stále jeden z najlepších | Magazín F1 - F1online.sk

Giovinazzi: Kimi je stále jeden z najlepších

fotka k článku undefined
zdroj: Twitter/Alfa Romeo

Tím Alfa Romeo bude aj v budúcej sezóne pokračovať s tandemom Räikkönen – Giovinazzi, ktorí pomohli stajni z Hinwilu obhájiť vlaňajšie ôsme miesto v pohári konštruktérov. Sezóna sa síce ešte neskončila, no ťažko predpokladať, že by hlavní konkurenti Alfy z „tretej ligy“ Haas a Williams, dokázali vo zvyšných troch podujatiach pozbierať dosť bodov.

Kým potvrdenie fínskeho veterána nebolo žiadnym prekvapením, zotrvanie Giovinazziho bolo dlho otázne. Vlani v internom súboji dosť zaostal, v tomto roku je bodová bilancia zatiaľ 4:4, no tá kvalifikačná už hovorí v prospech Räikkönena.

„S Kimim ste v každých pretekoch pod tlakom, pretože vďaka jeho skúsenostiam to dokáže každý víkend ideálne poskladať. Je tak ťažké ho poraziť alebo byť pred ním,“ povedal Giovinazzi, ktorého cituje GPFans.

„Stále je to naozaj silný jazdec, možno stále jeden z najlepších na rošte. Ak ho chcete poraziť, musíte to všetko ideálne poskladať. V každých pretekoch na vás vyvíja tlak.“

Alfa Romeo pred pár týždňami oficiálne potvrdila, že s tandemom Kimi Räikkönen – Antonio Giovinazzi, bude pokračovať aj v tretej sezóne v rade. V prípade Icemana bola pozícia tímu jasná, ak sa rozhodne pokračovať, zmluvu v Alfe Romeo má istú. O Giovinazziho sedačke však rozhodovalo Ferrari, ktoré malo na „zozname čakateľov“ silné mená z Formuly 2. Rodák z Martina Franca však ich útoky odrazil a vybojoval si predĺženie kontraktu.

„Myslím, že po mentálnej stránke to je nejaký rozdiel, ale celkovo ani nie,“ odpovedal Antonio na otázku, či nová zmluva bude mať vplyv aj na jeho výkony na trati. „Po podpise nového kontraktu sa cítite uvoľnenejšie, ale nemyslím, že som kvôli tomu iný alebo lepší jazdec.“