Alfa Romeo zostáva, Sauber s ňou predĺžil spoluprácu | Magazín F1 - F1online.sk

Alfa Romeo zostáva, Sauber s ňou predĺžil spoluprácu

fotka k článku undefined
zdroj: Twitter/Alfa Romeo Racing

Tím Sauber, ktorý v posledných dvoch sezónach jazdí pod menom Alfa Romeo, bude s takýmto názvom pretekať aj v roku 2021. O predĺžení partnerstva vo štvrtok ráno informovala samotná stajňa.

Značka Alfa Romeo sa do Formuly 1 vrátila po dlhých desaťročiach. So Sauberom sa jej podarilo dohodnúť na viacročnom “technologickom a komerčnom partnerstve”, a tak bývalý tím Petera Saubera prešiel pred sezónou 2019 rebrandingom. V zmluve sa mala objaviť aj klauzula o skončení spolupráce ku koncu sezóny 2020, a tak oficiálne predĺženie partnerstva je dobrou správou nielen pre tím, ale aj pre Formulu 1.

Aby Sauber oslávil predĺženie zmluvy s talianskou značkou, v Imole bude jazdiť so špeciálnym lakovaním. Nad jazdcovou hlavou bude talianska vlajka, ktorá sa bude vynímať aj na bokoch zadného krídla.

“Predĺženie nášho partnerstva s Alfou Romeo je pravdivým odkazom o úmysloch oboch strán,” hovorí Frédéric Vasseur, šéf tímu. “V Sauberi našla Alfa Romeo angažovaného a výkonnostne orientovaného partnera, ktorému môže zveriť meno svojej značky. My sme poctení tým, že nesieme toto dedičstvo minulých úspechov Alfy Romeo aj v našom mene.”

https://pbs.twimg.com/media/Ele94jMWMAEyEKt?format=jpg&name=large
Alfa Romeo

“Obe strany mali vždy v úmysle, aby toto partnerstvo prinášalo ovocie v dlhodobom horizonte. Počas posledných troch rokov sme položili stabilné základy. V roku 2021 a ďalej chceme začať zbierať ovocie našej práce,” doplnil Vasseur.

Michael Manley, šéf automobilky Fiat-Chrysler, uviedol: “Pretekanie a výkon sú v jadre DNA Alfy Romeo. Táto značka sa prakticky zrodila na pretekárskej trati. Dnes pokračujeme v súťažení na tej technologicky najvyspelejšej úrovni motoršportu.”

“Partnerstvo so Sauber Group umožňuje našim zákazníkom profitovať z tohto exkluzívneho pretekárskeho know-how, čo je realitou v prípade úplne novej Giulie GTA a GTAm, ktorá sa opiera aj o technické príspevky Sauber Engineering, keďže využíva pokročilé koncepty aerodynamiky.”

O jazdeckom zložení stajňa zatiaľ neinformovala. Britské zdroje však predpovedajú, že v tíme zostane ako Kimi Räikkönen, tak Antonio Giovinazzi. Mick Schumacher by mal zamieriť do Haasu.