logo F1online.skF1online.sk

V prvom bahrajnskom tréningu sa šetrili pneumatiky. Najrýchlejší bol Daniel Ricciardo

Daniel Ricciardo
© FOM/Screenshot
Matúš Pavlík
Matúš Pavlík29. 2. 2024

Sezóna 2024 oficiálne odštartovala! Za nami je prvá tréningová hodina v Bahrajne, ktorá sa niesla v pokojnom duchu a v akcii sme videli takmer výhradne stredne tvrdé pneumatiky, ktoré sú na tejto trati najmenej populárnou voľbou. Výsledky preto nie sú veľmi reprezentatívne, ale to nič nemení na fakte, že najrýchlejší bol Daniel Ricciardo, ktorý ako jeden z mála vytiahol z garáže mäkké gumy.

Dúfali sme, že uvidíme v akcii aj najmäkšie zmesi pneumatík a tímy nám predvedú poctivé kvalifikačné simulácie. Nestalo sa. Od úvodu sa na čele preťahovali Red Bully, Ferrari a Mercedesy. Všetci jazdili na stredne tvrdých pneumatikách.

Po polovici úvodnej šesťdesiatminútovky však niektorí vytiahli z garáží softy. Patrili k nim aj tímy RB a McLaren, ktoré sa nakoniec usadili na čele. Prekvapujúco to však nebol pápajový monopost, ktorý sa usadil na najvyššej priečke. Lando Norris a Oscar Piastri totiž skončili „len“ na druhom a treťom mieste. Obom vypálil rybník Daniel Ricciardo, ktorý bol najrýchlejší a porazil tiež štvrtého Júkiho Cunodu o viac ako tri desatiny.

Všetci pod nimi – s výnimkou pilotov Sauberu – zajazdili svoje časy na stredne tvrdých pneumatikách. Trať v úvodných minútach exponenciálne zrýchľovala, šéf McLarenu Zak Brown dokonca povedal, že „zrýchľuje o desatinu každých päť minút“. Najvyššie sa z jazdcov na stredne tvrdých pneumatikách umiestnil Fernando Alonso tesne pred Maxom Verstappenom.

Z rozostupov však môžete vidieť, aké je to tesné. Alonsa, Verstappena, Russella, Leclerca a Hamiltona delila v podstate len desatina. Ich tímy sa rozhodli šetriť mäkké a tvrdé pneumatiky, ktoré budú na tejto trati preferovanou voľbou. V nedeľu sa očakávajú stratégie soft-soft-hard alebo soft-hard-hard.

Program Veľkej ceny Bahrajnu bude pokračovať od 16:00 druhým voľným tréningom.

tables.undefined - VC 2024

logo McLaren
Lando Norris
logo RB
Daniel Ricciardo
logo McLaren
Oscar Piastri
Pilot
1.
Daniel Ricciardo
2.
Lando Norris
3.
Oscar Piastri
4.
Júki Cunoda
5.
Fernando Alonso
6.
Max Verstappen
7.
George Russell
8.
Charles Leclerc
9.
Lewis Hamilton
10.
Valtteri Bottas
11.
Carlos Sainz
12.
Sergio Pérez
13.
Alex Albon
14.
Lance Stroll
15.
Kuan-jü Čou
16.
Logan Sargeant
17.
Esteban Ocon
18.
Pierre Gasly
19.
Kevin Magnussen
20.
Nico Hülkenberg

Live

Súvisiace články

Diskusia