Carlin o jazdcoch F2: Cunoda je najrýchlejší | Magazín F1 - F1online.sk

Carlin o jazdcoch F2: Cunoda je najrýchlejší

Juki Cunoda
zdroj: Twitter/AlphaTauri

Formula 2 je tento rok bohatá na talenty, ktoré by si zaslúžili miestenku vo Formule 1. Jedným z týchto talentov je japonský pretekár Juki Cunoda, ktorého šéf tímu Formuly 2 Trevor Carlin vníma ako najsilnejšieho spomedzi všetkých jazdcov juniorskej série.

Juki Cunoda je v šampionáte F2 na slušnom treťom mieste. Na lídra Micka Schumachera stráca 44 bodov. Keďže do konca sezóny zostávajú už len štyri preteky, 20-ročný Japonec by k zisku titulu potreboval aj pomoc šťasteny.

Podľa Trevora Carlina, ktorý na ceste do Formuly 1 sprevádzal aj takého Sebastiana Vettela či Nica Rosberga, však bodové kontá jazdcov nehovoria celú pravdu. “Ja si myslím, že Juki je najrýchlejším pilotom. Len priveľakrát vypadol a zaplietol sa do incidentov, ktoré ho v šampionáte vyšli draho,” hovorí pre agentúru Reuters.

Najväčšie ovácie vždy zožne Mick Schumacher, no či je aj najlepší, to sa ukáže až vo Formule 1. Môžeme len dúfať, že budeme mať možnosť túto dvojicu porovnávať v kráľovnej motoršportu. Carlin v to verí: “Mick je jasný kandidát pre Alfu. Povedal by som, že Juki bude jasný kandidát pre AlphaTauri.”

Twitter/AlphaTauri

Cunodovým nádejám istotne nepomôže odchod Hondy, no podľa Carlina je stále pre AlphaTauri jednoznačne najlepšou voľbou. Myslí si tiež, že Honda svojho juniora aj napriek odchodu podporí. Môže si to stanoviť ako podmienku predaja svojho duševného vlastníctva ohľadom pohonnej jednotky.

“Viem si predstaviť, že Red Bull bude stále používať motor Hondy, len sa bude volať nejako inak,” skonštatoval Carlin, ktorý na záver vysvetlil, prečo by Red Bull nemal pri Cunodovi zaváhať; na rozdiel od svojich predchodcov a súperov vo Formule 2 nepotreboval aklimatizačný rok. Nezabudnime, že Mick Schumacher obsadil v rámci svojho debutového ročníka v F2 len dvanáste miesto.

“Je to naozaj dobrá voľba, učí sa veľmi rýchlo. Je prvý, kto sa tu objavil a poriadne na to šliapol. Je to nováčik, ktorý bojuje o titul. Také niečo sa pri japonských jazdcoch už veľmi dlho nestalo,” dodal 57-ročný Brit.

Cunodu čakajú po víkende v Imole testy s monopostom Toro Rosso z roku 2018. Dnes o tom informoval juniorský tím Red Bullu. Japonca by sme mali vidieť v tohtoročnom monoposte AlphaTauri po skončení sezóny na testoch v Abú Zabí.

Možno vás zaujme

Komentáre