Gasly sa bráni: Videl som medzeru, tak som tam išiel | Magazín F1 - F1online.sk

Gasly sa bráni: Videl som medzeru, tak som tam išiel

Nehoda Verstappen, Räikkönen, Gasly, Grosjean
zdroj: FOM

Preteky v Toskánsku sa pre Maxa Verstappena a Pierra Gaslyho skončili už po prvom kole. Víťaz minulotýždňovej Veľkej ceny Talianska tentoraz nemá byť na čo hrdý, no za kolíziu sebe vinu nepripisuje. Uvidel voľný priestor a zariadil sa podľa slávneho výroku Ayrtona Sennu.

Potom, čo sa Pierre Gasly nedostal ani do druhej časti kvalifikácie, štartoval až z nelichotivého šestnásteho miesta. Rútiac sa do druhej zákruty sa zrazu ocitol medzi Kimim Räikkönenom a Romainom Grosjeanom. Najskôr videl medzeru medzi nimi, ale tá sa rýchlo zužovala až trojica kolidovala. Räikkönen štuchol Verstappena a ten sa spolu s Gaslym a Grosjeanom ocitli v štrku. Grosjeanovi sa podarilo z neho vyslobodiť, ale pre Gaslyho a Verstappena to bol koniec.

“Keď som šiel do prvej zákruty, videl som veľa áut ako idú bok po boku,” opisuje úvod pretekov zo svojho pohľadu Pierre Gasly. “Potom som uvidel nejaký priestor medzi Antoniom (Kimim, pozn. red.) a Romainom, nuž som tam vošiel. Tri autá koleso na koleso.”

“Ale nezafungovalo to, všetci sme sa zrazili,” pokračoval pilot tímu AlphaTauri, ktorý incident zhodnotil aj z pohľadu pravidiel: “Nemyslím si, že je to niekoho vina. Pravdepodobne je to charakterom tejto trate, ale neviem. Nevidel som tie zábery, musím sa na ne pozrieť.”

Prvá zákruta je klopená smerom dovnútra, čo pilotom na rozdiel od mnohých iných tratí v kalendári umožňuje predbiehať aj na vonkajšej časti. Aj tento fakt prispel k tomu, že piloti šli do druhej zákruty tak nahusto.

“Myslím si, že je to premrhaná príležitosť, pretože v tréningoch sme mali naozaj dobré tempo. Včera v kvalifikácii sme zistili, že sme mali poškodené predné krídlo a bočnice, takže som bol sebavedomý, že dnes to dokážeme obrátiť vďaka rýchlosti, ktorú sme ukázali v tréningoch,” vysvetľoval Gasly, ktorý sa v sobotu sťažoval aj na nedostatok energie v batérii.

“Myslím si, že tento rok sa nám v nedeľu väčšinou darilo získať z príležitostí, ktoré sa objavili, maximum. Nemali sme žiadne takéto nehody. Dnes je to škoda, myslím si ale, že sa musíme pozrieť na pozitíva. Výkon bol až doteraz veľmi dobrý. Musíme v tom pokračovať aj v Soči, ale chcel by som byť na trati aj s ostatnými chlapcami a skúsiť získať nejaké body,” dodal Francúz ešte cez preteky.

Možno vás zaujme

Komentáre