Alfa Romeo rokuje s Ferrari o predĺžení spolupráce | Magazín F1 - F1online.sk

Alfa Romeo rokuje s Ferrari o predĺžení spolupráce

Alfa Romeo, ilustračné
zdroj: Twitter/Alfa Romeo

Alfa Romeo a Haas sú momentálne jediné tímy, ktoré sú v pozícii zákazníka Ferrari. V tomto roku na to doplácajú, keďže pohonná jednotka Ferrari má svoje muchy, no predĺženie spolupráce s talianskou stajňou to podľa šéfa Alfy Romeo neohrozí.

Sauber je vo Formule 1 už od roku 1993, najväčší úspech zažil v prvej dekáde tohto milénia, keď spolupracoval s BMW. Zlepšenie sa očakávalo od spečatenia kolaborácie s Alfou Romeo v roku 2018, no zatiaľ sa táto legendárna značka veľkolepých výsledkov nedočkala.

“Diskutujeme s Ferrari na tému predĺženia spolupráce,” potvrdil Frédéric Vasseur, šéf Alfy Romeo, v piatok v Mugelle. “Sme pomerne blízko k tomu, aby sme tú dohodu podpísali, a rovnako tak s Alfou Romeo.”

Vasseur sa tiež zamyslel nad tým, že v rámci nových pravidiel by sa Alfe Romeo mohlo vyplatiť dokonca rozšíriť spoluprácu s Ferrari. “Náš vzťah s Ferrari je taký, aký je. Oni nám dodávajú súčiastky, pohonnú jednotku, prevodovku a pár ďalších vecí.”

“Je to dobrá spolupráca, ale, napríklad, nedelíme sa o jeden veterný tunel, ako to robia niektoré iné tímy. Určite si myslím, že toto by do budúcna mohla byť výhoda, ak by sme rozšírili túto spoluprácu,” doplnil.

Možno vás zaujme

Komentáre