Ľutuje Ricciardo odchod z Red Bullu? Párkrát sme sa o tom rozprávali, hovorí Horner | Magazín F1 - F1online.sk

Ľutuje Ricciardo odchod z Red Bullu? Párkrát sme sa o tom rozprávali, hovorí Horner

fotka k článku undefined
zdroj: Getty Images/RB Content Pool

Jedna z najrozporuplnejších otázok posledných rokov? Čo by ste robili v roku 2018 na mieste Daniela Ricciarda? Pokúsili by ste sa zaťať, strhnúť tím na svoju stranu a poraziť Maxa Verstappena, alebo zamierite k statusu jasnej tímovej jednotky továrenského tímu s násobne lepšou výplatou? Dejiny ukázali, že prestup do Renaultu nebol vydarený, ale ako to mohol Daniel v tom čase vedieť? Dnes vraj už vie, že mal zostať v Red Bulle.

Jeden známy vtip hovorí, že za peniaze si šťastie nekúpite, ale videli ste už nejakého nešťastníka za volantom červeného Ferrari? Daniel Ricciardo si počas dvojročného stintu v Renaulte, dvoch sezónach v McLarene a predčasnom vyplatení zo zmluvy s britským tímom mohol pokojne zarobiť aj deväťcifernú sumu, ale oplatilo sa?

Jeho staronový šéf Christian Horner naznačil, že neoplatilo. „Párkrát sme sa o tom rozprávali, dokonca aj v čase pred jeho návratom do tímu.“

„Pozrite, nemôžete vrátiť čas a v živote občas urobíte rozhodnutia, ktoré by ste o pár rokov neskôr radšej neurobili. Najdôležitejšie však je, že našiel cestu späť k rodine Red Bullu. Opäť sedí za volantom a užíva si jazdu,“ povedal šéf Red Bullu v rozhovore pre ESPN.

Sám Daniel na túto otázku odpovedal už nespočetnekrát. Asi najznámejšia je jeho odpoveď Tomovi Clarksonovi v podcaste Beyond the Grid na konci roka 2022. „Žijete a učíte sa, ale ja sa nepozerám do minulosti s ľútosťou. Len si poviem: ‚Dobre, bola to výzva a ja som ju prijal, ale nevyšlo to podľa mojich predstáv.‘“

Možno však pre Ricciarda platí, že nikdy nie je neskoro. V tomto roku mu bolo umožnené vrátiť sa späť. Red Bull mu dal druhú šancu v AlphaTauri, z ktorého (v tom čase niesol tím názov Toro Rosso) sa mu už raz podarilo dostať do hlavného tímu.

„Sme radi, že ho máme späť,“ povedal Horner. „V posledných rokoch sme Daniela nespoznávali takého, akého sme si pamätali z čias jeho pôsobenia v Red Bulle. Po jeho návrate sme ho museli zbaviť niekoľkých zlých návykov, ktoré nadobudol v posledných rokoch.“

„Videli sme, že minimálne vo virtuálnom svete sa jeho výkony postupne zlepšujú a dokáže sa vyrovnať našim súťažným pilotom. Potom prišiel ten úžasný test v Silverstone, na ktorom podal pôsobivý výkon. Bolo teda logické posadiť ho do AlphaTauri,“ hovorí Horner.

„Zdá sa, že si opäť užíva život a jazdu. Bude fascinujúce sledovať jeho počínanie v druhej polovici sezóny,“ dodal.