fb pixel
logo F1online.sk

Verstappen: Daniel má šancu na návrat do Red Bullu

Max Verstappen, Daniel Ricciardo a Sergio Pérez
© Getty Images / Red Bull Content Pool
Matúš Pavlík
Matúš Pavlík20. 7. 2023

Po desiatich rokoch opäť na začiatku. Daniel Ricciardo sa vracia do tímu AlphaTauri (predtým Toro Rosso) s rovnakým cieľom. Vďaka dobrým výkonom v sesterskom tíme Red Bullu si chce vybojovať miesto v hlavnom tíme. Vidieť ho jedného dňa opäť v rovnakej kombinéze s Maxom Verstappenom by si zrejme prial každý z nás.

Od Ricciardovho odchodu nedokázal Red Bull nájsť podobne vyrovnanú náhradu za Austrálčana. Ani Daniel však nejasal, keďže útekom z tohto tímu začala upadať aj jeho pretekárska kariéra. Teraz sa pokúsi o reštart a vracia sa tam, kde pred vyše desiatimi rokmi začal svoju cestu do Red Bullu.

Z návratu osemnásobného víťaza pretekov (sedem ich dosiahol s Red Bullom) má radosť aj jeho bývalý tímový kolega Max Verstappen, ktorý sa pochválil veľmi dobrými vzťahmi s austrálskym pretekárom.

„V skutočnosti som nikdy nechcel, aby odišiel,“ povedal Holanďan. „Vychádzame spolu skvelo a keď si bude Daniel počínať dobre v AlphaTauri, tak má, samozrejme, príležitosť vrátiť sa späť do Red Bullu. Všetko je otvorené.“

„Veľa som sa s Danielom rozprával už minulý týždeň. Mohli ste na ňom vidieť, aký bol nadšený po testoch v našom aute. Je skvelé mať Daniela späť na rošte a s rodinou Red Bullu,“ dodal Verstappen.

Max je však dobrým priateľom nielen s Ricciardom, ale aj s Nyckom de Vriesom, ktorému k miestu v AlphaTauri pomohol a teraz ho vidí odchádzať. Dvojnásobný majster sveta sa však na celú situáciu pozerá realisticky.

„Samozrejme, aj s Nyckom sme veľmi dobrí priatelia, takže je rovnako smutné vidieť ho odchádzať, ale bohužiaľ, aj takto funguje svet Formuly 1,“ hovorí Verstappen.

„Nemyslím si, že medzi jazdcami existuje nejaká nevraživosť alebo negatívne pocity, takto to skrátka chodí. Musíte však ísť ďalej. Naskytne sa mu mnoho ďalších príležitostí a svet motoršportu nie je len Formula 1. Som si istý, že všetci sa opäť postavia na nohy a pre Daniela je to nová príležitosť,“ dodal.

Aj keď mnohí – vrátane de Vriesovho bývalého tímového kolegu Júkiho Cunodu – vyjadrili prekvapenie, že Red Bull dal de Vriesovi iba desať veľkých cien, Verstappen rozhodnutie svojho tímu podporil. Vraj ak ste sa rozhodli, tak netreba otáľať.

„Je to ťažké, ale ak už rozhodnutie aj tak padlo, potom si nemyslím, že by ste mali čakať. Také boli skrátka okolnosti. Všetci vieme, že Nyck je neskutočný pretekár a dokázal to v každej kategórii,“ hovorí Verstappen.

„S touto novou generáciou monopostov to majú nováčikovia náročné bez ohľadu na vek. Ak auto nie je zvlášť konkurencieschopné, tak to máte ešte ťažšie.“

„Viem, že Nyck dostane množstvo ďalších príležitostí. Minulý týždeň som sa s ním rozprával a určite sa opäť presadí v nejakom skvelom tíme a skvelom šampionáte. Nie je to žiadny koniec sveta,“ dodal Max.

Súvisiace články