fb pixel
logo F1online.sk

Zamieri Ricciardo do Faenzy? Finálny verdikt vynesie AlphaTauri, naznačil Horner

Daniel Ricciardo
© Getty Images/Red Bull Content Pool
Tomáš Masár
Tomáš Masár5. 7. 2023

Daniel Ricciardo by sa v nasledujúcej sezóne mohol vrátiť na štartový rošt, a to vo farbách AlphaTauri. Naznačil to Christian Horner, ktorý uviedol, že tímu z Faenzy ponechá pri rozhodovaní voľné ruky.

Ricciardo sa po spackanom angažmáne v McLarene rozhodol pre ročný sabatikal. Sprvu síce avizoval, že sa do F1 vráti len za predpokladu, že po ňom siahne jeden z top tímov, no postupom času z nárokov zvoľnil.

Prednedávnom totiž pripustil, že by sa nebránil ani pôsobeniu v AlphaTauri, ktoré sa pre neuspokojivé výkony pravdepodobne už čoskoro rozlúči s Nyckom de Vriesom. Ricciardovo renomé však v posledných rokoch značne utrpelo. Nikde preto nie je napísané, že sa taliansky celok nerozhodne angažovať niekoho iného – mladšieho a perspektívnejšieho.

Na šťastie pre Austrálčana, svoju pošramotenú reputáciu bude môcť už čoskoro vylepšiť. Po pretekoch vo Veľkej Británii sa totiž zúčastní testov Pirelli, kde ukáže, ako na tom po rýchlostnej stránke vlastne je.

„Je ešte priskoro hovoriť o tom, kde Daniel zakotví v budúcom roku,“ vyslovil sa Christian Horner. „Zatiaľ má zmluvu len pre tento rok, pričom prvýkrát zasadne za volant nášho auta po Veľkej cene Veľkej Británie.“

„Je to evidentne pilot svetovej triedy, veď vo svojej doterajšej kariére vyhral sedem veľkých cien [v skutočnosti až osem, pozn. red.]. V prvom rade bude potrebné zistiť, ako na tom rýchlostne je a či je dostatočne motivovaný,“ poznamenal Brit. „Potom to bude závisieť už len na AlphaTauri – koho sa vlastne rozhodne angažovať pre nasledujúcu sezónu.“

Horner priznal, že po návrate Ricciarda do Milton Keynes neveril vlastným očiam. Rodák z Perthu si vraj spočiatku počínal hrozne, no postupne sa začal vzmáhať.

„Keď sem prišiel v minulom roku prvýkrát po Abú Zabí, bol to trochu šok, pretože sa diametrálne líšil od jazdca, ktorý od nás odišiel pred pár rokmi,“ utrúsil Horner. „Zdá sa však, že znovu objavil svoje stratené ja. Tvrdo pracoval na simulátore a vyzerá to tak, že je opäť mimoriadne konkurencieschopný – teda aspoň vo virtuálnom svete.“

„Uvidíme, či sa mu bude tak dariť aj v skutočnosti, na testoch Pirelli. Urobíme si dojem, ako na tom vlastne je. Je však evidentné, že sa zlepšuje,“ uzavrel Horner.

Súvisiace články