fb pixel
logo F1online.sk

Cunoda cíti zvýšený záujem o svoju osobu, nebránil by sa vraj odchodu z Red Bullu

Júki Cunoda
© Getty Images/RB Content Pool
Matúš Pavlík
Matúš Pavlík26. 6. 2023

Z Júkiho Cunodu sa stal nový líder tímu AlphaTauri. Japonský pretekár jasne prevyšuje tímového kolegu Nycka de Vriesa a uvoľnil stúpajúci tlak na svojich pleciach. Aj keď je stále otázne, ako by vyzeral bodový stav stajne z Faenzy, keby bol Cunodovým tímovým kolegom Pierre Gasly, faktom zostáva, že výkony japonského mladíka zaujali širokú verejnosť. Zabezpečí si tým svoju dlhodobú budúcnosť vo Formule 1?

Špekulácie obklopujúce Scuderiu AlphaTauri sa v posledných dvoch rokoch často týkali aj Júkiho Cunodu. V tomto roku sa však karta obrátila a s jeho výkonmi panuje spokojnosť. Síce sa ešte nezaradil medzi ašpirantov na prestup do Red Bullu, ale nikdy neviete, ako bude pokračovať jeho jazdecký vývoj.

Sám Júki by sa podľa vlastných slov nebránil akejkoľvek možnosti posunúť sa vyššie – aj keby to znamenalo opustiť štruktúry Red Bullu.

„Pokiaľ viem, tak Checo má zmluvu aj na budúcu sezónu a v tíme panuje spokojnosť s jeho výkonmi,“ povedal médiám Cunoda. „V súčasnosti sa preto musím sústrediť len na seba a ukázať svoju hodnotu. Myslím si však, že mi pomôže zotrvanie v AlphaTauri, kde sa môžem predviesť ostatným tímom.“

„Je skvelé cítiť zvýšenú pozornosť, nielen zo strany Red Bullu. Zatiaľ si nemôžem vyberať tím alebo svoju úlohu vo Formule 1, kým Red Bull si bude môcť vždy vyberať. Chcem sa preto dostať do pozície, z ktorej si budem môcť vyberať aj ja.“

„Samozrejme, že najradšej by som uprednostnil niekoho, kto sa v posledných rokoch konštantne pohybuje vysoko. Možno sa tam jedného dňa dostane aj AlphaTauri a preto nebude dôvod odchádzať. V každom prípade je skvelé cítiť viac pozornosti, pretože to ukazuje moju hodnotu,“ dodal Cunoda.

Od toho je však partička z Faenzy momentálne veľmi ďaleko. Po fantastickom výkone Alexa Albona v Kanade spadlo AlphaTauri na úplne posledné miesto v Pohári konštruktérov. Stajňa Red Bullu tak v súčasnosti vedie aj uzatvára celkové poradie majstrovstiev sveta.

Súvisiace články