fb pixel
logo F1online.sk

Zmenil Ricciardo názor? Vraj je ochotný prijať miesto v AlphaTauri

Daniel Ricciardo
© Getty Images/RB Content Pool
Matúš Pavlík
Matúš Pavlík21. 6. 2023

Koniec ambicióznych rečí o návrate „jedine vo víťaznom aute“? Z marketingového hľadiska sa športovec nikdy nemôže tváriť, že podpíše s hocikým. Vždy musíte pôsobiť dojmom, že máte možnosť si vyberať. Nemusíte však byť žiadny génius, aby vám bolo jasné, že Ricciardo nemá v súčasnosti žiadnu šancu dostať sa do víťazného monopostu. Čakáme teda na okamih, až Danielovi začne Formula 1 tak veľmi chýbať, aby pripustil možnosť podpisu zmluvy s niektorým zo slabších tímov. Tento okamih podľa všetkého nastal minulý víkend.

Daniel bol v Kanade špeciálnym hosťom ESPN. Predniesol pritom niekoľko veľmi zaujímavých vyjadrení, ktoré môžeme považovať za prelomové. Austrálčan vraj sníva o skončení kariéry v Red Bulle a aby si tento sen splnil, je ochotný preskúmať všetky možnosti.

„To je rozprávkový scenár,“ povedal Ricciardo pre ESPN o návrate do Red Bullu. „Úprimne, bol by to rozprávkový koniec mojej kariéry.“

„Musíme si však počkať a uvidíme. Pravdepodobne sa k tomu budem musieť sám prepracovať, ale v každom prípade je veľmi pekné vrátiť sa do tohto tímu,“ dodal Daniel.

Asi pred mesiacom sa v médiách objavili správy špekulujúce o ďalšej budúcnosti Nycka de Vriesa. Ten nepodáva vo farbách AlphaTauri uspokojivé výkony a jeho šéf Helmut Marko mu už ukázal „žltú kartu“. Presne v tom čase absolvoval Ricciardo vo Faenze prípravu sedačky, ale načasovanie – podľa viacerých renomovaných zdrojov – bolo vraj čisto náhodné a Red Bull radšej dá prednosť niektorému mladíkovi zo svojej akadémie, napríklad Liamovi Lawsonovi, čo neskôr potvrdil aj sám Helmut Marko.

Teraz sa prvýkrát po niekoľkomesačnom čakaní vyrojili informácie, že Ricciardo je ochotný prijať miesto v AlphaTauri a opäť si vybojovať miesto v hlavnom tíme svojimi výkonmi na trati. Možno ho k zmene názoru primäli aj nedávne výkony Sergia Péreza, ktoré opäť otvárajú cestu potenciálnym záujemcom o veľmi lukratívnu sedačku v Red Bulle.

„Podľa informácií ESPN je Ricciardo otvorený možnosti jazdiť v AlphaTauri v sezóne 2024, pretože takto by na seba mohol upozorniť a dostať sa do hľadáčika hlavného tímu. Ešte v tomto roku tam však prestúpiť netúži,“ píše americký športový kanál.

Ricciardo pre ESPN v priebehu víkendu vyjadril presvedčenie, že sa bez väčších problémov dokáže predstaviť vo svojej starej forme. „Viem, že sa môžem vrátiť ako kompletnejšia verzia seba samého,“ odkázal.

Súvisiace články