logo F1online.skF1online.sk

Práce na Hungaroringu pokračujú horúčkovitým tempom

12. apríla 2024, 11:06

Práce na Hungaroringu pokračujú horúčkovitým tempom. Padok bol rozšírený o ďalších 8000 metrov štvorcových.

Ďalšie rýchle správy

včera 16:19

Max Verstappen nasadil v Španielsku štvrtý spaľovací motor, štvrté turbo, štvrté MGU-H a štvrté MGU-K. Charles Leclerc nasadil štvrté MGU-H. Každé ďalšie nasadenie nového z týchto komponentov sa bude trestať.

včera 15:39

Tento víkend sa nedočkáme žiadnych noviniek o ďalšej budúcnosti Carlosa Sainza, uvádzajú reportéri nemeckého magazínu Auto Motor und Sport.

včera 15:15

Autosport pripravil prehľad priemerných cien víkendových vstupeniek v kalendári F1. Najdrahšie sú podujatia v Las Vegas (1500 eur), Miami (820), Mexiku (730), Monaku (710) a Veľkej Británii (640).

Najmenej peňazí zaplatíte za vstup v Číne (185), potom v Maďarsku (193), Japonsku (246), Bahrajne (247) a Austrálii (270).

včera 15:14

Daniel Ricciardo má v Barcelone prilbu so zaujímavým odkazom “Nie bez boja”.

včera 15:14

Aj oficiálny web Formuly 1 dnes informoval o návrate Flavia Briatoreho. Čo je však zaujímavé, úplne “zabudol” spomenúť, že bývalý šéf Renaultu dostal za svoju úlohu pri Crashgate doživotný zákaz pôsobenia vo Formule 1, ktorý bol až neskôr znížený na tri roky. Nespomína sa ani VC Singapuru 2008.

Ako teda Formula 1 vysvetľuje jeho odchod zo športu?  Briatore vraj “odišiel zo svojej pozície v roku 2009 a doprial si dlhšiu pauzu od F1”.

včera 15:12

Lance Stroll má zamieriť ku komisárom. Podľa pravidiel sa mal totiž pred tréningom zúčastniť najviac 30-minútovej akcie pre fanúšikov, no Kanaďan ju vynechal. Pravdepodobným trestom bude pokuta.

včera 10:41

Ferrari si do Španielska prinieslo aj nové bočnice. Na nasledujúcich dvoch záberoch môžeme vidieť, ako sa posunula spodná hrana bočníc smerom hore, teda bočnice budú o niečo tesnejšie obopínať chladenie monopostu.

Na zábere hore sú bočnice pre Španielsko, dole pre Kanadu.

včera 10:35

Max Verstappen tento týždeň testoval s Red Bullom. Holandský pretekár jazdil v stredu s monopostom z roku 2022 na tajnom teste. Nevieme, čo má Red Bull za lubom, ale tím zjavne nesedí so založenými rukami.

včera 10:30

Prvýkrát po dlhých mesiacoch budú mať Logan Sargeant a Alex Albon monoposty rovnakej špecifikácie. Z rôznych dôvodov mal druhý menovaný v posledných týždňoch zakaždým buď vylepšené, alebo odľahčené diely. V Španielsky by však autá oboch pilotov mali byť totožné.

20. júna 2024, 22:06

Racing Bulls si do Barcelony priniesol obrovský balík vylepšení. Jeden z inžinierov tímu prezradil reportérom AMuSu: “Takmer všetko je nové s výnimkou predného a spodného zadného krídla.”

20. júna 2024, 22:05

Fanúšikovia Fernanda Alonsa si do Barcelony priniesli takéto vyobrazenie spasiteľa.

20. júna 2024, 22:04

Hádajte, kto robí hlavného mechanika Robinovi Räikkönenovi? Vysmiaty Kimi.

20. júna 2024, 21:47

Uralkali v tlačovom vyhlásení zo štvrtka tvrdí, že sa mu podarilo vyhrať súdny spor s Haasom ohľadom neoprávneného ukončenia sponzorskej zmluvy, ku ktorému došlo po prepuknutí vojny na Ukrajine.

“Po dôsledkom preskúmaní prípadu súd rozhodol, že Haas porušil zmluvu a je povinný Uralkali vyplatiť kompenzáciu,” stojí v stanovisku spoločnosti. “Súd takisto zamietol všetky protiargumenty tímu voči spoločnosti.”

“Spoločnosť očakáva, že Haas si splní svoje záväzky podľa tohto rozhodnutia bez zbytočné odkladu. Finančné prostriedky budú po ich pripísaní na účet použité na vývoj a modernizáciu výrobných kapacít spoločnosti,” oznámilo Uralkali.

Uralkali pôvodne žiadalo vrátenie 13 miliónov dolárov, ktoré boli vyplatené tímu. Haas sa voči tomu ohradil s tým, že k porušeniu zmluvy nedošlo. V kontrakte stálo, že Uralkali nesmie “poškodiť, spochybniť, zosmiešniť alebo znížiť verejnú reputáciu, dobré meno alebo imidž Haasu”. Americký tím argumentoval, že k naplneniu tohto článku došlo pre prepojenie Uralkali s Putinom.

20. júna 2024, 17:04

Carlos Sainz prezradil, že s mechanikmi a inžiniermi si večer pozrú zápas medzi Španielskom a Talianskom. “Ja som Španiel v talianskom tíme. Dnes večer máme naplánovanú večeru s veľkoplošnou obrazovkou.”

Aké skóre tipuje? Podľa Sainza vyhrá Španielsko 2:1.

S veľmi vážnou predpoveďou prišiel aj Fernando Alonso — zápas sa skončí 21:3.

20. júna 2024, 14:45

Tlačová konferencia na okruhu sa práve začala. Fernando Alonso nasadil špeciálne farby.

20. júna 2024, 12:25

V Barcelone je zamračené a slabo prší, no padok sa už plní pilotmi Formuly 1. Dnes je na programe mediálny deň.

Viac správ