Giovinazzi: Viem, čo potrebujem, aby som si udržal miesto | Magazín F1 - F1online.sk

Giovinazzi: Viem, čo potrebujem, aby som si udržal miesto

Antonio Giovinazzi
zdroj: Twitter/Alfa Romeo

Sezóna 2020 sa nám dostáva do bodu, kedy sa rozhoduje o jazdeckom zložení. Najväčšie tímy síce majú svoje miesta už obsadené, no stále tu máme niektoré otázniky. Jedným z nich sú mimoriadne silní juniori vo Formule 2. Ak sa niektorí súčasní piloti musia obzerať cez rameno, tak práve kvôli „mladým puškám“ v F2.

Práve to je prípad pilota Alfy Romeo Antonia Giovinazziho. Ten si navyše vôbec nepomohol minulý týždeň v Spa, kde „zošrotoval“ svoj monopost o bariéru. Krátko predtým ho inžinier urgoval, nech zatlačí a skúsi dotiahnuť Sebastiana Vettela. Za ním totiž číhal jeho tímový kolega. Táto udalosť opäť vyvolala otázniky. Dokáže sa Antonio dostatočne vyrovnať s všadeprítomným tlakom?

„Myslím, že piloti Formuly 1 sú tu na to, aby na to čo najviac tlačili. To som koniec koncov robil,“ povedal Giovinazzi s týždenným odstupom. „Vedel som, že Sebastian je blízko, snažil som sa dostať na dosah DRS. Taký bol môj cieľ, no žiaľ stalo sa to, čo sa stalo. Teraz je už neskoro. Snažil som sa tlačiť tak, ako vždy, tentoraz mi to nevyšlo. Chcem na Spa zabudnúť a predviesť dobrý výkon tu v Monze.“

Veľmi tesne za Giovinazzim bol v tom čase jeho kolega Kimi Räikkönen, ktorý stále ukazuje veľmi dobrú pretekovú rýchlosť. Antonio síce získal jediné body tímu, no počas nedele je jeho bilancia oproti Icemanovi negatívna. Aj to otvára priestor pre mená ako Švarcman, Ilott či Schumacher, ktorým sa v F2 zatiaľ darí veľmi dobre a sú hladní po akomkoľvek voľnom mieste v F1. A takáto nevynútená chyba im len pootvára dvere.

„Keď som do Formuly 1 prišiel, nemal som za sebou žiadne veľké mená alebo veľkých sponzorov,“ povedal Giovinazzi, ktorý zrejme bude takýmto otázkam čeliť pravidelne. „Som tu len vďaka svojim výsledkom a talentu. Viem, že Formula 1 je neúprosná, musíte byť v najlepšej forme. Z vlastnej skúsenosti viem, ako ľahko sa z vás v jeden víkend stane veľmi zlý jazdec, v druhý zas hrdina.“

„Myslím, že ak budem pokračovať ako doteraz, budem rýchly a zabojujem o body, nikto mi moje miesto nevezme. Uvidíme, čo budúcnosť prinesie, no dobre viem čo musím – byť rýchly a konzistentný,“ uzavrel Giovinazzi.

Možno vás zaujme

Komentáre