Seidl nepodceňuje Ferrari: Ich návrat je len otázkou času | Magazín F1 - F1online.sk

Seidl nepodceňuje Ferrari: Ich návrat je len otázkou času

Andreas Seidl
zdroj: Twitter/McLaren

Tím McLaren sa po väčšinu sezóny drží na treťom mieste pohára konštruktérov. Tohtoročný MCL35 sa javí byť veľmi vyrovnaným monopostom, ktorý dokáže zbierať body na rozličných typoch okruhov. Čaká nás mimoriadne tesný boj o tretie miesto v pohári konštruktérov.

V Monze očakávame, že Ferrari napodobní výsledok zo Spa. To by mohlo dať McLarenu, Racing Pointu a Renaultu príležitosť dostať sa v celkovom poradí pred Scuderiu, resp. zveľadiť svoj bodový náskok. Na technickejších tratiach by Ferrari predsa len mohlo byť silnejšie, hoci z doterajších výsledkov je len ťažké predvídať, v akej forme bude Scuderia na akomkoľvek okruhu.

„Očakávam, že v Taliansku to bude opäť tesný boj s Racing Pointom a Renaultom,“ povedal boss McLarenu Andreas Seidl, ktorého cituje Autosport. „Podľa toho, čo sme videli v Spa, a taktiež podľa vyjadrení samotného tímu, by Ferrari mohlo byť na Monze slabšie.“

„To nám dáva veľkú príležitosť zapísať dobré body, čo nám pomôže v súboji so súpermi, ktorí by mali byť konkurencieschopnejší na ostatných okruhoch.“

„Dôležité však je, aby sme nepodcenili Ferrari a ich schopnosť vyvíjať v priebehu sezóny. Majú skúsenosti, ľudské zdroje i infraštruktúru. Som si istý, že je len otázkou času, než sa opäť vrátia do boja. Aj preto nás veľmi bolí, že sme v Spa nedokázali získať viac bodov,“ uzavrel Seidl.

Možno vás zaujme

Komentáre