Räikkönen sa z jedenásteho miesta neteší, radšej by bodoval | Magazín F1 - F1online.sk

Räikkönen sa z jedenásteho miesta neteší, radšej by bodoval

Kimi Räikkönen
zdroj: Twitter/Alfa Romeo

Kimi Räikkönen sa stal v Belgicku najrýchlejším mužom s pohonnou jednotkou Ferrari vo svojom aute. Fínovi to ale príliš veľký úsmev na tvári nevyčarilo. Pozitívom by podľa neho bolo, keby konečne v tejto sezóne bodoval.

Obaja piloti Alfy Romeo vypadli už v prvej časti kvalifikácie spolu s Haasmi. Charlesa Leclerca so Sebastianom Vettelom tak mali v nedeľu pred sebou, no v priebehu veľkej ceny vykazovali lepšiu rýchlosť — hlavne Räikkönen, keďže Giovinazzi vypadol už po desiatich kolách.

Räikkönen po pretekoch aj napriek tomu vyhlásil, že si z nich neodnáša “žiadne pozitívum”. “Nie, ani nie. Ak nezískame body, tak v tom žiadne pozitíva nevidím. Jedenáste miesto alebo posledné — žiaľ, nie je v tom žiaden rozdiel.”

“Mali sme zlý štart. Z nejakého dôvodu som sa dostal do režimu anti-stall. Následne sme mali v úvode pretekov celkom dobrú rýchlosť. No nebola dostatočná na to, aby som skončil ešte vyššie.”

Antonio Giovinazzi mal nehodu za šikanou Fagnes. Do bariéry narazil tak tvrdo, že na trať muselo vyjsť spolu s bezpečnostným aj lekárske vozidlo. Mladému Talianovi sa napokon nič vážne nestalo, ale monopost bol “na totálku”.

“Na výjazde ma pretočilo, príliš som na to tlačil, aby som zostal za Sebastianom (Vettelom) v DRS. Bol som až príliš na limite. Keď ste neustále na hrane, tak sa niečo prihodí,” skonštatoval Giovinazzi.

Možno vás zaujme

Komentáre