Leclerc rokovania s Mercedesom vytrvalo odmieta, Hamiltonovi špekulácie nevadia | Magazín F1 - F1online.sk

Leclerc rokovania s Mercedesom vytrvalo odmieta, Hamiltonovi špekulácie nevadia

fotka k článku undefined
zdroj: Mercedes

Rokovania Charlesa Leclerca s Mercedesom ako verejné tajomstvo? Takú správu priniesol počas ostatných dní renomovaný taliansky žurnalista Leo Turrini. Nie je to prvýkrát, čo sa o Monačanovej ďalšej budúcnosti špekuluje, ale ten vytrvalo odmieta, že by jeho budúcnosť nepatrila Ferrari.

Čo sa stane, ak Lewis Hamilton definitívne ukončí kariéru? A bude musieť Leclerc vôbec čakať na rozhodnutie sedemnásobného šampióna? Ten stále nepodpísal novú zmluvu s Mercedesom a nezdá sa, že by dohoda bola aspoň blízko.

Leclerc má platný kontrakt na túto aj budúcu sezónu a patrí k veľkým oporám Ferrari. To však platilo aj o menách ako Fernando Alonso alebo Sebastian Vettel a dobre vieme, ako to s nimi dopadlo. Po uverejnení Turriniho blogu Leclerc dobre vedel, čo ho na tlačovke v Baku čaká a náležite sa pripravil.

„Nie, zatiaľ nie,“ odpovedal Charles na otázku, či rokoval s Mercedesom. „Plne sa sústredím na svoj súčasný projekt. Tým projektom je Ferrari a tomuto tímu plne dôverujem. Som presvedčený, že nás čaká skvelá budúcnosť. Uvidíme neskôr, ale plne dôverujem Ferrari.“

Prišla aj druhá otázka, a síce či prebehli rokovania s Totom Wolffom o možnosti zasadnúť do sedačky v jeho tíme. Aj túto možnosť však Leclerc rezolútne poprel.

„Nie, absolútne žiadne, naozaj žiadne,“ zdôrazňuje Leclerc. „Všetci sa usmievate, pretože mi neveríte, ale sľubujem, že nie.“

Charles sa musel na štvrtkovej tlačovke cítiť ako pubertiak, ktorý prišiel domov zapáchajúci od cigariet, ale rodičom na kolenách prisahá, že naozaj nefajčil. Leclerc však zostal pevný vo svojom stanovisku a nenechal sa nachytať otázkou, či by prípadný prestup do Mercedesu zvážil.

„Opäť hovorím, že som plne oddaný Ferrari a Ferrari milujem. Vždy som sníval, že budem jazdiť za tento tím a mojou prioritou je vyhrať s ním titul majstra sveta. Na niečo také teda nemyslím,“ ubezpečil Leclerc.

Ďakovnú bukrétu Turrinimu určite nepošle ani Lewis Hamilton. Ani jeho totiž neobišli otázky týkajúce sa ďalšej budúcnosti. Aj on však zostal nástojčivý ako Ivan Romančík vo filme Ako sa Vinco zaťal.

Na otázku, či tieto špekulácie majú nejaký vplyv na jeho budúcnosť, odpovedal jednoznačne: „Nie, ani nie. Som šťastný tam, kde teraz som. Milujem svoj tím a som vďačný za našu spoločnú cestu, v ktorej spoločne pokračujeme. Takže nie, tieto špekulácie ma nijak neovplyvňujú.“

Je tu ešte jeden drobný postreh. Ako sa zdá, Frédéric Vasseur si dáva dobrý pozor na blaho svojho jazdca. Leclerc sa v Baku zdal byť veľmi dobre informovaný o ďalších plánoch svojho staronového šéfa, pod ktorého vedením jazdil v juniorskom tíme ART aj v Alfe Romeo vo Formule 1.

„Áno, bol ku mne veľmi otvorený, a povedal mi, čo chce vo Ferrari dosiahnuť a ako to chce dosiahnuť. To mi dodáva viac sebadôvery ako kedykoľvek predtým,“ povedal Leclerc.