Leclerc: Pokúsim sa získať druhé miesto v šampionáte | Magazín F1 - F1online.sk

Leclerc: Pokúsim sa získať druhé miesto v šampionáte

fotka k článku undefined
zdroj: Scuderia Ferrari Press Office

Nádeje Charlesa Leclerca na zisk premiérového titulu oficiálne pohasli po Veľkej cene Japonska, keď sa jeho rival Max Verstappen stal dvojnásobným šampiónom. Stále je však o čo bojovať, nakoľko Ferrari si chce nepochybne udržať druhé miesto v Pohári konštruktérov a samotný Monačan sa môže stať vicemajstrom sveta. K tomu bude potrebovať vydarený mexický víkend.

Leclerc sa aktuálne nachádza na druhom mieste v jazdeckom šampionáte, avšak má len o dva body viac než Sergio Pérez z Red Bullu. Zvyšné troje preteky teda sľubujú poriadne ostrú bitku.

Mexičan sa určite bude snažiť na domácej veľkej cene predviesť v čo najlepšom svetle, pilot Ferrari to teda s návratom na najvyšší stupienok nebude mať jednoduché. Okrem toho sa momentálne Scuderia trápi s degradáciou pneumatík a na Red Bull v pretekovom tempe stráca.

Zaujímavosťou je, že práve v Mexiku Leclerc zaknihuje svoje 100. preteky v kráľovnej motoršportu. A to je motivácia navyše. „Tento víkend bude pre mňa osobitý. Dúfam, že toto číslo oslávime špeciálnymi pretekmi.“

„Chceme získať titul. To už nie je možné, a preto budeme počas posledných troch pretekov pracovať na tom, aby sme sa zlepšili a bojovali oň v roku 2023. Samozrejme, druhé miesto je lepšie ako tretie, takže sa ho pokúsim získať,“ dušuje sa pilot stajne z Maranella.

Pri tejto príležitosti si 25-ročný pilot zaspomínal aj na svoje začiatky. „Zdá sa, akoby to bolo včera, keď som prišiel do F1 a na preteky v Austrálii za tím Alfa Romeo. Bol to splnený sen. Potom som mal to šťastie, že som podpísal zmluvu s Ferrari, čo bol ďalší splnený sen. Mám veľa snov a jedným z nich je stať sa majstrom sveta F1. Na tomto cieli pracujem.“

A ako vidí šance Ferrari na okruhu v Mexico City? „Zatiaľ ťažko povedať. Red Bull bude v nedeľu tým tímom, ktorý treba poraziť. Zdá sa, že zo soboty na nedeľu vždy nájdu niečo, čo sme my ešte celkom nenašli. Ale dostávame sa k tomu. Neviem, či táto trať bude pre nás lepšia alebo horšia. V každom prípade však verím, že v nedeľu to bude tesné.“

„Veľa pracujeme na stratégii. Mám pocit, že robíme krok správnym smerom. Ale samozrejme, stále vidíme v nedeľu veľký výkonnostný rozdiel medzi nami a Red Bullom. Musíme to vyriešiť a zlepšiť sa. V sobotu máme šancu, ale v nedeľu má Red Bull vždy navrch,“ priznal Leclerc.