Vojde sa do kalendára ešte aj VC Turecka? | Magazín F1 - F1online.sk

Vojde sa do kalendára ešte aj VC Turecka?

Sebastian Vettel po víťazstve na VC Turecka 2011
zdroj: Red Bull Content Pool

Kalendár Formuly 1 ešte rozhodne nie je uzavretý. Hovorí sa o niekoľkých ďalších okruhoch, na ktoré by tohtoročný šampionát mohol zavítať. Medzi nimi sa vidí aj turecký Istanbul Park, hoci zo strany Formuly 1 sme zatiaľ nepočuli ani slovo.

Vyhlásenie majiteľa tureckého okruhu na sociálnych sieťach tak prišlo ako blesk z jasného neba. “Stále vedieme rokovania ohľadom našej účasti v kalendári pre rok 2020,” píše spoločnosť Intercity. “Avšak, kvôli dohode o dôvernosti s FOM sa nemôžeme podeliť o viac informácií. Verejnosti poskytneme všetky nevyhnutné informácie.”

Záujem o návrat do kalendára Formuly 1 turecká vláda nijako neskrýva, oficiálna stránka prezidenta Erdogana si dokonca dáva ako jeden z cieľov priviesť kráľovnú motoršportu späť do krajiny už v roku 2020.

Formula 1 toto vyhlásenie zatiaľ nijako nekomentovala. Podľa nemeckého portálu motorsport-total.com by sa však zatiaľ v kruhoch F1 nemalo uvažovať o Veľkej cene Turecka. Bolo by totižto treba dať dokopy trať, ktorú v posledných rokoch nenavštívilo veľa svetových šampionátov.

Turci by navyše museli prekonať jednu veľkú prekážku, a tou je znovuzískanie licencie najvyššieho stupňa od FIA, čo nie je zrovna najrýchlejší proces. Tú držal okruh až do sezóny 2012, teda rok po uskutočnení poslednej veľkej ceny F1 na Istanbul Parku.

Rozšíriť kalendár chce aj samotný šampionát, zatiaľ máme oficiálne potvrdených trinásť veľkých cien, ku ktorým je viac-menej jasné, že pribudnú dokopy tri preteky v Bahrajne a Abú Zabí. Liberty však má priestor na ešte jednu či dve veľké ceny a určite ho bude chcieť využiť. Najviac sa hovorí o Vietname a Malajzii, nuž uvidíme, či zamieša karty aj Istanbul.

Možno vás zaujme

Komentáre