Kvjat o Imole a Mugelle: Zaslúžia si byť v kalendári | Magazín F1 - F1online.sk

Kvjat o Imole a Mugelle: Zaslúžia si byť v kalendári

Daniil Kvjat
zdroj: Twitter/Honda Racing F1

Sen nejedného fanúšika sa naplnil. Formula 1 v tomto roku zavíta aj na okruhy, ktoré vôbec neboli v pláne. „Poďakovať“ za to môžeme celosvetovej pandémii. Kvôli nej museli šéfovia F1 improvizovať a vytvoriť provizórny kalendár. V ňom si našli miesto aj ikonické talianske okruhy Imola a Mugello, na ktoré sa tešia nielen fanúšikovia, ale aj piloti.

Nadšený je i jazdec tímu AlphaTauri Daniil Kvjat. Ten svoje nadšenie pre okruhy na Apeninskom polostrove vyjadril niekoľkokrát. Na jar dostal šancu zviesť sa na legendárnej Imole s dva roky starým monopostom Toro Rosso a bol unesený. Podľa neho by sa Formula 1 mala prestať neustále pokúšať o dokonalé trate a okruh nesúci meno Enza a Dina Ferrariovcov mu svojimi hrboľmi, obrubníkmi a kopčekami učaroval.

„Vždy sa mi páčila myšlienka mať Imolu, Monzu a Mugello v kalendári,“ povedal Kvjat, ktorý v Taliansku svoju motoristickú kariéru začínal. „Bol to taký môj malý sen, podľa mňa si tieto okruhy čisto zo športového hľadiska miesto zaslúžia. Ja sa o politiku, ekonomiku a podobné veci nestarám a tieto trate som vždy miloval.“

Kým Imola bola súčasťou kalendára dlhých 26 rokov (25-krát ako Veľká cena San Marína a raz ako Veľká cena Talianska), pre Mugello to bude v septembri úplná premiéra. Väčšina pilotov však tento toskánsky okruh pozná, či už z testov alebo juniorských šampionátov.

„V Mugelle som pretekal raz, bolo to vo Formule Renault 2,0. Táto trať sa mi naozaj páčila a myslím, že s Formulou 1 to bude zážitok. Je to rýchly okruh s rýchlymi zákrutami a s modernými autami to bude cool, takže som určite rád, že máme tieto okruhy v kalendári. Podľa mňa je to skvelé,“ teší sa na novú skúsenosť Kvjat, ktorého nadšenie zdieľa i jeho tímový kolega Pierre Gasly.

„Mugello je fantastická trať. Takisto som tam pretekal len raz vo Formule Renault 2,0 a jazdu tam som si naozaj užíval. V týchto autách to bude niečo špeciálne. Už sa na to teším,“ povedal francúzsky pretekár.

„Plus tá talianska nátura a ich nadšenie pre Formulu 1. Neviem síce, ako sa situácia okolo pandémie vyvinie, no mať tam fanúšikov, by bolo niečo úžasné. Uvidíme, ako to celé dopadne,“ dodal Gasly.

Možno vás zaujme

Komentáre