Schumacher do Alfy? Až keď spraví dostatočný pokrok, hovorí Binotto | Magazín F1 - F1online.sk

Schumacher do Alfy? Až keď spraví dostatočný pokrok, hovorí Binotto

Mick Schumacher
zdroj: Twitter/PREMA

Mick Schumacher spravil vlani veľký krok smerom k Formule 1; dostal sa do juniorského šampionátu F2. Teraz potrebuje spraviť už len finálny skok smerom k najvyššej motoristickej triede. Nebude to však také jednoduché, Binotto chce, aby Schumacher najskôr potvrdil svoje kvality v F2.

Schumacherovi sa v Maďarsku zadarilo a ako prvý získal dve pódiové umiestnenia v rámci jedného víkendu. V šampionáte je na štvrtom mieste, čo je v porovnaní s minulou sezónou veľmi dobrý výsledok. Navyše zisk aspoň šiestej priečky v jazdeckom šampionáte Schumacherovi dodá dostatok bodov na jeho superlicenciu, aby mohol zamieriť do F1.

Body však nie sú všetko. Mattia Binotto v rozhovore pre Autosport potvrdil, že chce, aby ho Schumacher presvedčil o tom, že do Alfy pôjde pripravený. “Myslím si, že Mickovi sa teraz určite darí. Darí sa mu oveľa viac ako minulý rok.”

“Preňho je to v druhej sezóne v F2 dôležité. A vykazuje progres. Pokroky ukazuje už od začiatku tejto sezóny,” všíma si mladíka šéf Ferrari. “Mal aj nejaké smolné situácie, ale ak sa pozriete na jeho výsledky v Maďarsku, tak sa mu darilo. Mick robí pokroky, čo je dôležité.”

Binotto sa následne vyjadril aj k ročníku 2021: “Ešte je priskoro rozhodnúť o budúcej sezóne. Sme voči nemu otvorení a féroví: dôležité budú jeho celkové výkony v šampionáte. Sedačku v F1 dostane vtedy, keď budeme presvedčení, že dosiahol dostatočný progres. Musí jednoducho pokračovať v tom, čo robí doteraz. Neskôr v priebehu sezóny sa rozhodneme.”

Je možné, že Kimi Räikkönen o rok uvoľní miesto jednému z pilotov akadémie Ferrari. Už pred sezónou sa totižto vyslovil, že ak ho Formula 1 nebude baviť, tak kariéru spokojne ukončí. Operovať na konci štartového poľa s autom, ktoré zatiaľ nemá ani na to, aby postúpilo do Q2 — takto si Räikkönen asi zábavu nepredstavuje.

Otázne však je, kto by toto miesto získal? Nahlas si ho pýta Robert Švarcman, ktorý momentálne s prehľadom vedie šampionát F2. Čisto z pohľadu výkonov by si ho určite zaslúžil. Alebo pomôže Schumacherovi jeho slávne meno?

Možno vás zaujme

Komentáre