Latifi nemal pri premiére ďaleko k bodom: Bola to opotrebovávacia vojna | Magazín F1 - F1online.sk

Latifi nemal pri premiére ďaleko k bodom: Bola to opotrebovávacia vojna

Nicholas Latifi
zdroj: Twitter/Williams

Pre jediného tohtoročného nováčika, Nicholasa Latifiho, bol úvodný víkend sezóny skutočným krstom ohňom. Náročné rakúske podmienky si ešte viac sťažil sám, zbytočnou chybou v treťom tréningu. Opatrnou jazdou napokon doviedol svoj Williams do cieľa, no nechýbalo veľa a tento 25-ročný Kanaďan by skončil dokonca na bodoch.

Latifi síce pri premiére skončil posledný, no pri nedeľnej „úmrtnosti“ monopostov mu na pekný výsledok stačilo jazdiť plynulo a bezchybne. Jeho tempo síce nebolo oslnivé, no treba uvážiť niekoľko faktorov. Okrem toho, že to bol jeho prvý súťažný víkend v F1 v kariére určite zavážili aj udalosti z tretieho tréningu. Latifi v sobotu havaroval a pripravil svoj tím o predné krídlo, ktoré má pre Williams v týchto časoch cenu zlata.

„Keby mi niekto pred mojim prvým víkendom v kariére povedal, že skončím jedenásty, bral by som to všetkými desiatimi ako skvelý výsledok,“ vyhlásil Latifi po pretekoch. „No teraz som aj trochu frustrovaný, keďže viem, ako blízko bolo dnes na bodované priečky. Bola to opotrebovávacia vojna – mnoho áut to nevydržalo, niektorí jazdci urobili chyby – pre mňa tak bolo prvoradé odkrúžiť všetkých 71 okruhov, nabrať skúsenosti a veľa sa toho naučiť.“

„Z môjho pohľadu to neboli vôbec ľahké preteky, už od prvého kola som zápasil s mnohými problémami, takže som na to nemohol tlačiť tak, ako som mohol. Predposledný výjazd safety caru mi padol veľmi vhod, keďže mi umožnil vrátiť sa späť na koniec poľa a vyskúšať si trochu toho boja s ostatnými, alebo ho aspoň sledovať. Nanešťastie sme nemali tempo na to, aby som sa doň priamo zapojil,“ uviedol Latifi.

„S výsledkom som však celkom spokojný, tento víkend som sa toho veľa naučil. Snáď to nasledujúci víkend zúžitkujem.“

Možno vás zaujme

Komentáre