Ferrari reaguje: Balík vylepšení prinesie už tento týždeň | Magazín F1 - F1online.sk

Ferrari reaguje: Balík vylepšení prinesie už tento týždeň

Sebastian Vettel
zdroj: Scuderia Ferrari Press Office

Vyzeralo to na skutočne hororový prvý víkend sezóny v podaní Ferrari. Scuderii sa však pošťastilo a vďaka srdnatému Charlesovi Leclercovi priviezla „domov“ prekvapujúce druhé miesto. Fatálny prepad výkonnosti však nenechal tím chladným.

Reakciu Ferrari budeme môcť vidieť už nasledujúci víkend. Balík vylepšení pôvodne prichystaných pre Veľkú cenu Maďarska predstaví Scuderia už tento týždeň. V nedeľu šéf tímu Mattia Binotto potvrdil, že v Maranelle „na nich pracujú dňom i nocou“.

„Tohtoročný monopost SF1000 nenaplnil očakávania, preto sme zahájili prudký vývoj, ktorý teraz beží úplne naplno v nádeji, že na nasledujúci víkend prinesieme nový aerodynamický balík – alebo aspoň jeho komponenty – pôvodne určený pre Veľkú cenu Maďarska,“ stojí v stanovisku tímu.

„Neočakávame, že tieto nové diely úplne uzavrú medzeru medzi nami a čelom poľa, no zisky v podobe času na kolo by mohli tímu pomôcť posunúť sa poradím nahor a pomôcť pilotom naplno predviesť svoje schopnosti.“

„Okrem toho je tento balík kontrolou správnosti nášho vývojového smeru.“

Úvodnú veľkú cenu zhodnotil vo svojom stanovisku aj samotný šéf Ferrari Louis Camilleri.

„Vieme, že máme pred sebou veľa práce. Toto nie je pozícia, v ktorej by sa tím ako Ferrari mal nachádzať a musíme rýchlo zareagovať. Je jasné, že sa potrebujeme zlepšiť na všetkých frontoch a mňa teší okamžitá reakcia a práca tímu, ktorú Mattia a jeho ľudia odvádzajú,“ povedal Camilleri.

„Nie je to len o tom priniesť už dnes na okruh to, čo sme mali priniesť až zajtra, ale tiež zrýchliť tempo nášho vývoja v najbližších pretekoch. Toto je reakcia jednotného tímu, ktorý si vyhrnie rukávy a problémom sa postaví čelom.“

V tejto súvislosti ešte treba pripomenúť slová Mattiu Binotta z priebehu víkendu, ktorými komentoval pripravované vylepšenia. Podľa jeho vlastných slov treba krotiť očakávania o tom, akú výhodu vlastne nový aerodynamický balík prinesie.

„Nebude to konečné riešenie, nie je to žiadny zázračný liek. Čo potrebujeme, je zlepšiť správanie auta. Keď sa pozriem na našu kvalifikáciu v porovnaní s najlepšími, tak strácame sekundu, z toho sedem desatín na rovinkách a tri desatiny v zákrutách. Vyriešiť to bude ťažké, keďže vývoj motorov je zmrazený,“ uviedol Binotto.

„Odpor auta nie je niečo, čo dokážeme rýchlo vyriešiť. Z našej rýchlosti na rovinkách sme sklamaní, poďme analyzovať dáta a uvidíme, čo môžeme do budúcna zlepšiť,“ dodal.

Možno vás zaujme

Komentáre